Fondurile europene reprezintă o gură de oxigen pentru majoritatea autorităţilor locale dâmboviţene. În comuna dâmboviţeană Dobra au fost finalizate trei investiţii foarte importante pentru comunitatecare si au fost inaugurate de edilul Gheorghe Nica împreună cu Adrian Ţuţuianu, preşedintele CJ şi prefectul Ioan Marinescu.Cu fonduri europene accesate prin Grupul de Acţiune Locală “ Dobra-Băleni”, în comuna Dobra s-au realizat trei investiţii şi anume modernizare sediu de primărie şi amenajare parcare, reabilitare cămin cultural în satul Dobra şi reabilitare cămin cultural în satul Mărceşti.
Investiţia privind reabilitarea sediului primăriei Dobra şi amenajare parcare se ridică la 850.488 lei. La căminul cultural din satul Dobra, valoarea lucrărilor de modernizare se ridică la 1.076.928 lei.
Nu în ultimul rând a fost modernizat şi cămin cultural din satul Mărceşti. Investiţia se ridică la suma de 712.260 lei. Nu au lipsit din cadrul acestui eveniment nici momentele artistice.
Trending
- Daniel Cristian Stan, primarul municipiului Târgoviște, la Adunarea Generală a Asociației Municipiilor din România.
- Casa Națională de Pensii Publice (CNPP) anunță că, datorită Sărbătorilor Pascale, plata pensiilor și indemnizațiilor pentru luna aprilie 2026 va fi devansată
- ITM Dâmbovița : S-a desfășurat faza județeană a concursului național „ȘTIU ȘI APLIC – Securitatea și sănătatea în muncă se dobândesc de pe băncile școlii”, o competiție devenită deja tradiție pentru elevii din învățământul liceal și profesional
- Jandarmii dâmbovițeni pe baricade ordinea la meciul România U21 – San Marino U21
- Traficanți de droguri, prinși în Dâmbovița!
- România U21, ultimele indicații înaintea duelului cu San Marino U21, se joacă în această seară la Târgoviște
- Ciclon puternic în Mediterană: Ploi torențiale, furtuni și vânt cu intensitate de uragan în mai multe țări europene, ajunge miercuri și în România
- Luptă pentru calificarea în finala campionatului la Târgoviște!
