VIDEO.  PSD Dâmboviţa a dat lovitura. Ce nume grele s-au înscris în PSD

Știri

Marele tenor al României, Florin Georgescu , fostul rector al Universităţii Valahia din Târgovişte, Ion Cucui şi  Paul Ciprian Patic, prodecanul Facultăţii de Inginerie, Electrică şi Electronică şi Tehnologia Informaţiei din cadrul Universităţii  Valahia din Târgovişte, sunt noile nume  care  s-au înscris în PSD Dâmboviţa . Chiar preşedintele PSD Dâmboviţa, Adrian Ţuţuianu  a anunţat cele trei nume grel,  în cadrul conferinţei de presă a PSD Dâmboviţa. Mai mult,  marele tenor al României, Florin Georgescu se regăşeşte pe lista de consilieri judeţeni pentru alegerile din iunie 2016:„Am privilegiul, să vă anunţ că în echipa PSD Dâmboviţa au intrat trei personalităţi marcante ale vieţii publice  din România  şi ale vieţii publice locale. Îl salut cu prietenie şi îi multumesc  domnului  tenor, Florin Georgescu că s-a alăturat echipei noastre… Am discutat cu domnia sa, în ultimul an de mai multe ori. L-am rugat să vină în echipa noastră,  pentru că avem nevoie să consolidăm în special, zona de activităţi culturale în judeţ…

A doua venire, extrem de importantă în PSD, este în persoana domnului Ion Cucui, foarte cunoscut dâmboviţenilor.psd Un om cu o carte de vizită impresionantă , de numele căruia se leagă devenirea Universităţii Valahia din Târgovişte .

Astăzi, s-a alăturat echipei noastre şi domnul Paul Ciprian Patic, prodecanul Facultăţii de Ingineri, Electrică şi Electronică şi Tehnologia Informaţiei din cadrul Universităţii  Valahia din Târgovişte. Domnul  Paul Ciprian Patic este de mai mult timp alături de PSD Dâmboviţa însă acum am făcut public acest lucru… ”, a declarat Adrian Ţuţuianu . Şi noii membrii ai PSD Dâmboviţa au ţinut să spună câteva idei: „Am fost invitat să fac parte din echipă şi am răspuns invitaţie cu plăcere. În viaţă am răspuns tuturor invitaţiilor”, a declarat Ion Cucu.

M-am mutat  de 4 ani în zonă şi am spus public la un post de televiziune  că mă voi oferi judeţului Dâmboviţa . PSD a fost primul partid care m-a  dorit. Dânşii au fost primii. Mai există şi o parte artistică. Eram la un festival, în lojă cu domnul Ţuţuianu şi se cânta o melodie celebră-românească a  unui mare artist al României, Ion Dolănescu . Textul suna aşa:”La Malu cu Florile, la mândra, la Pietroşiţa ”, atunci ne-am privit fix în ochi  şi ne-am dat seama că putem trăi ”, a declarat tenorul Florin Georgescu

Când primeşti  o invitaţie este bine să o onorezi …Pentru mine a fost o decizie clară de a participa  la activităţile PSD şi să încerc să fac ceva pentru  oameni . ”, a afirmat Paul Ciprian Patic, prodecanul Facultăţii de Inginerie, Electrică şi Electronică şi Tehnologia Informaţiei din cadrul Universităţii  Valahia din Târgovişte.

Preşedintele PSD Dâmboviţa,Adrian Ţuţuianu a ţinut să sublinieze faptul că foarte multe nume noi, profesori din cadrul Universităţii Valahia  activează în cadrul departamentelor de specialitate ale PSD Dâmboviţa, însă au ales să fie doar simplii simpatizanţi fără carnet de partid.

 Un nou lot de candidaţi ai PSD Dâmboviţa

Tot în cadrul conferinţei de presă, preşedintele PSD Dâmboviţa, Adrian Ţuţuianu  a prezent încă şapte candidaţi la funcţia de primar la alegerile din 5 iunie 2016

Primaria oraşului Fieni-Iulian Tătulescu

Primăria comunei Ciocăneşti – Marin Păun-primar de 4 mandate

Primăria comunei Iedera -Gheorghe Simion

Primăria comunei  Morteni -Laur Ionel Olteanu-viceprimar în funcţie

Primăria comunei Târtăşeşti  – Cristian Tudorache-viceprimar în funcţie

Primăria comunei  Valea Lungă-Emil negru-fost viceprimar

 Primăria comunei Vulcana Pandele- Vasile Radu –ofiţer în rezervă

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social