SITUAȚIA TRAFICULUI în toată țara

Știri

SITUAȚIA TRAFICULUI în toată țara, Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că la ora (07:00), nu sunt semnalate drumuri naționale sau autostrăzi cu circulația oprită ca urmare a condițiilor meteorologice sau din cauza vreunui accident rutier.   

Se circulă în condiții de ceață pe mai multe artere rutiere din județele: Argeș, Brăila, Dolj, Ialomița, Olt și Teleorman, cu vizibilitate sub 100 de metri.

Momentan nu sunt probleme privind poleiul pe autostrăzi sau drumurile naționale, s-a acționat preventiv cu material antiderapant.

Pe arterele rutiere principale, respectiv autostrăzile A1 București-Pitești, A2 București-Constanța, A3 București-Ploiești și DN 1 Ploiești-Brașov, circulația rutieră se desfășoară pe un carosabil umed, fără polei, cu vizibilitate bună și valori de trafic reduse.

Pentru prevenirea evenimentelor rutiere, sfătuim șoferii să circule cu viteză redusă,  asigurându-se foarte bine pe tot parcursul traseului, evitând manevrele riscante și respectând toate regulile de circulație!

Urmărește Partener TV și pe Google News

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social