Oficialii târgovişteni la discuţii cu primarul din Castellon, doamna Amparo Marco Gual

Știri

În aceste zile o delegaţie a primăriei Târgovişte  se află într-o vizită de lucru la Castellon de la Plana. castellon
Delegaţia este condusă de primarul municipiului Târgovişte, Cristian Stan şi face parte din ea şi conf. univ. dr. Claudia Gilia, prorector Dezvoltare Instituţională si Relaţii Internaţionale al UVT şi consilier judeţean al PSD:

In cadrul intalnirii am abordat teme diverse care tin de multiplele posibilitati de colaborare dintre cele 2 comunitati in sfera serviciilor publice, cu accent pe educatie, siguranta publica, asistenta medicala sau protectia copilului dar si pe zona investitionala sau pe problematica integrarii romanilor. 
Am hotarat impreuna demararea concomitenta a procedurilor administrative in vederea infratirii celor 2 orase, astfel incat in cel mai scurt timp acest lucru sa se realizeze.
Cred ca prezenta celor peste 20000 de targovisteni in Castellon impune cu necesitate o responsabilitate comuna a celor 2 administratii locale, iar stabilirea unor relatii de colaborare in cat mai multe domenii este benefica pentru toti cei implicate
”, a scris pe o pagină de socializare,  primarul municipiului Târgovişte,Cristian Stan

dcastellon1 Oficialii târgovişteni au fost pentru câteva ore oaspeţii primăriței din Castellon, doamna Amparo Marco Gual. În discuţiile purtate s-au abordat atât teme administrative dar şi subiecte stricte legate de implicarea femeilor în viaţa politică. Vom reveni cu amănunte.

 

 

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social