A început simularea examenului național de BACALAUREAT 

Știri

A început simularea examenului național de BACALAUREAT ,  elevii de clasa a XII-a sunt așteptați să susțină probele scrise ale simulării examenului național.

 Accesul elevilor în săli a fost permis până la ora 8:30.

 Timpul destinat elaborării unei lucrări scrise pentru fiecare dintre probe este de 3 ore din momentul distribuirii subiectelor fiecărui elev.

Ministrul Educației, Ligia Deca: „Succes, dragii mei! Am încredere că veți folosi acest moment pentru a vă familiariza cu atmosfera examenului din vară, precum și pentru a vă îmbunătăți rezultatele!”.

A început simularea examenului național de BACALAUREAT ,  elevii de clasa a XII-a sunt așteptați să susțină probele scrise ale simulării examenului național.

Rezultatele vor fi comunicate individual în data de 15 martie 2024 și vor fi analizate la nivelul fiecărei unități de învățământ prin discuții cu elevii, ședințe cu părinții, precum și la nivelul consiliului profesoral. 

Notele nu se trec de regulă în catalog, „însă, prin excepție, la solicitarea scrisă a elevului/a părintelui, acestea pot fi consemnate în catalog

Simularea examenului național de Bacalaureat 2024:

– luni, 4 martie,  proba la Limba și literatura română

– marți, 5 martie,  proba la alegere în funcție de profil – Matematică sau Istorie 

–  miercuri, 6 martie,  proba la alegere a profilului și specializării – fizică, chimie, biologie, informatică, geografie, logică, argumentare și comunicare, psihologie, economie, sociologie, filosofie

– 7 martie,  proba de limba maternă pentru elevii care aparțin minorităților naționale

Succes, tuturor elevilor! 

Urmărește Partener TV și pe Google News

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social