În timpul unei partide de vânătoare la Butimanu, un bărbat s-a împuşcat singur, din greşeală

Știri

 În cursul   dimineţii de sâmbătă, poliţiştii au fost sesizaţi de medicii Spitalului de Urgenţă Floreasca de faptul că un bărbat de 72 de ani a ajuns la unitatea medical  declarând că s-a împuşcat în genunchi la o partidă de vânătoare. 

Bărbatul  de 72 de ani a ajuns, sâmbătă, la Spitalul de Urgenţă Floreasca, spunând că s-a împuşcat singur în picior, zona genunchiului, în timp ce era  la o partidă de vânătoare de fazani, în judeţul Dâmboviţa. Medicii au anunţat Poliţia, fiind declanşată o anchetă.

Din primele date se pare că, în timp ce acesta se afla la o partidă autorizată de vânătoare de fazani pe raza localităţii Lucianca, comuna Butimanu, a alunecat şi arma i s-a declanşat accidental, fiind rănit în zona genunchiului.

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social