Este alertă de gradul zero în comuna dâmbovițeană Braniștea. Pe 112 s-a dat alerta că trei persoane sunt prinse sub un mal de pământ.
UPDATE 2: Pompierii au reșit să-i scoată și pe ceilalți doi bărbați de sub malul de pământ. Finalul operațiunii de salvare are un bilanț tragic.
Doi bărbați sunt în stare gravă iar altul a decedat. Bărbatul decedat are vârsta de 20 de ani. Ceilalți doi au vârsta de 16 ani și respectiv 26 de ani.
Cei trei lucrau la rețeaua de canalizare.Polițiștii vor deschide o anchetă în acest caz.
UPDATE 1: Pompierii au reușit să scoată de sub malul de pământ pe unul dintre cei trei bărbați. Bărbatul este conștient și primește asistență medicală .

Se lucrează pentru a-i salva și pe ceilalți doi bărbați.
Pompierii ,polițiștii și echipajele de ambulanță imediat au pornit spre locul incidentului. Pompierii intervin contracronometru pentru a salva viața celor trei bărbați. Se intervine cu două echipaje de pompieri de la Titu, un echipaj de pompieri de la Târgoviște și trei echipaje de Ambulanță. S-a solicitat și elicopterul SMURD.
Se pare că este nevoie și de intervenția elicopterului SMURD
Vom reveni cu amânunte.

