În această dimineață, temperaturile au scăzut drastic, atingând valori sub pragul de îngheț 

Știri

În această dimineață, temperaturile  au scăzut drastic, atingând valori sub pragul de îngheț în mai multe regiuni ale țării. Miercurea Ciuc a înregistrat cea mai scăzută temperatură, de -8.2 grade Celsius, iar alte localități din zone montane au raportat valori asemănătoare.

În această dimineață, temperaturile  au scăzut drastic, atingând valori sub pragul de îngheț în mai multe regiuni ale țării. Miercurea Ciuc

Întorsura Buzăului și Joseni au avut, de asemenea, temperaturi de -6.6, respectiv -6.4 grade. Brașovul și Toplița au înregistrat -5.9 și -5.5 grade, în timp ce Poiana Stampei a fost la -4.7 grade. Aceste valori indică o iarnă timpurie în regiunile montane, atrăgând atenția autorităților asupra necesității de a lua măsuri de prevenire a accidentelor rutiere și a eventualelor probleme legate de furnizarea energiei.

În regiunile mai populate, temperaturile au fost ușor mai ridicate, Bucureștiul atingând -1.4 grade. Meteorologii avertizează că vremea rece va persista în următoarele zile, cu șanse de ninsori în unele zone.

Autoritățile recomandă cetățenilor să se îmbrace călduros și să evite deplasările inutile în condiții de ger. De asemenea, este esențial ca șoferii să fie precauți și să verifice starea vehiculelor înainte de a porni la drum.

Aceste condiții meteorologice subliniază importanța pregătirii pentru iarnă, iar comunitățile sunt încurajate să se organizeze pentru a asigura siguranța și confortul tuturor.

Urmărește Partener TV și pe Google News

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social