Astăzi, Liceul Teoretic „Ion Ghica” din Răcari a fost scena unui moment încărcat de emoție, nostalgie și speranță – Ultimul clopoțel pentru absolvenții claselor a XII-a!
Elevii din clasa XII-A, ghidați cu pasiune de doamna dirigintă Costache Verginia, și colegii lor din XII-B, sub atenta coordonare a doamnei dirigintă Bunea Florina, au trăit pentru ultima dată emoția începutului de zi școlară, într-un cadru festiv, plin de aplauze și zâmbete.

Alături de ei, primarul orașului Răcari, Marius Caravețeanu, a fost prezent ca în fiecare an, aducând cuvinte pline de încurajare și felicitări pentru tinerii care acum pornesc pe drumul maturității. „Suntem mândri de voi și vă dorim să vă urmați dorințele cu încredere și curaj!”, a transmis edilul.

Festivitatea a fost marcată de momente de neuitat: videoclipuri pline de amintiri prețioase – prietenii trainice, excursii de neuitat, zâmbete sincere – au adus lacrimi de emoție și ropote de aplauze din partea celor prezenți.

Profesorii și-au luat rămas bun cu gânduri calde, încurajând absolvenții să își croiască un viitor strălucit și să nu uite niciodată rădăcinile.

Ultimul clopoțel a marcat un nou început – un pas înainte spre visuri împlinite și realizări mari!
Dragi absolvenți, viitorul vă aparține!


