ALERTĂ  LA BĂLTENI! Opt tone de cauciucuri au luat foc, arde vegetație uscată și în apropiere este un depozit GPL

Știri

ALERTĂ  LA BĂLTENI! Opt tone de cauciucuri au luat foc, arde vegetație uscată și în apropiere este un depozit GPL, în aceste momente, pompierii dâmbovițeni intervin cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă de la Detașamentul Titu și Garda de intervenție Răcari pentru stingerea unui incendiu vegetatie uscată și materiale plastice produs în sat Bălteni, comună Conțești.

După ajungerea la locul intervenției, echipajele de pompieri au constatat faptul că ard aproximativ 8 tone de mase plastice (anvelope uzate), iar incendiul de vegetație se manifestă pe o suprafață de cca. 200 mp. 

La acest moment, incendiul este localizat și se lucrează pentru lichidarea acestuia.

Datorită degajarilor mari de fum, precum și pentru prevenirea populației, a fost transmis mesaj Ro-Alert pe raza localității Bălteni.

Urmărește Partener TV și pe Google News

- Advertisement -

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -

Social