Data: 15 decembrie 2020, 10:31

•
  •
  •

Mircea Hednic (58 de ani), proaspăt instalat pe banca celor de la Viitorul, a comentat egalul reuşit de echipa sa în deplasare cu Chindia Târgovişte, scor 1-1.

„Puriul” a comentat ieşirea hazardată a lui Valentin Cojocaru, soldată cu eliminarea goalkeeper-ului, şi a trimis săgeţi spre predecesorul Ruben Alfonso de la Barrera Fernandez, fiind nemulţumit de modul în care a arătat echipa pe durata reprizei secunde. „S-a jucat foarte bine în prima repriză. Am reuşit să înscriem, am fost aproape de golul doi, apoi a venit acea fază în care portarul nostru a ezitat, a luat roşu, iar jocul s-a dezechilibrat. Puteam să facem 2-0, puteam să şi pierdem, dar trebuie să fim mulţumiţi şi cu acest punct. A fost un teren foarte rău. La experienţa lui, putea să evite acel fault. Preferam să-l lase pe jucător să treacă, să luăm gol, dar să jucăm 11 la 11.
Când vezi repriza a doua, îţi pui ceva întrebări legate de pregătirea fizică a jucătorilor. E de muncă”, a spus Rednic, la microfonul TV Telekom. Citește mai mult