Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Parohii  ale  Arhiepiscopiei Târgoviștei au donat aparatura necesară pentru dotarea sălii de kinetoterapie a Centrului de zi pentru copii cu autism și sindrom Down -Sfânta Maria

Autor:

Data: 27 februarie 2018, 9:28

  •  
  •  
  •  

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 22 februarie 2018, parohiile: Buna Vestire, Stolnicul, Bungetu și Cătunu, Protoieria Târgoviște Sud, au oferit Centrului de zi pentru copii cu autism și sindrom Down -Sfânta Maria, aparatura necesară pentru dotarea sălii de kinetoterapie, beneficiari fiind cei 45 copii îngrijiți de această instituție.

Acest demers, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, de care aparține acțiunea filantropică amintită mai sus, are ca scop promovarea comuniunii, a solidarității și a iubirii în comunitatea noastră locală, dimpreună cu oferirea de ajutor concret aproapelui nostru, ca mărturie a slujirii misionare a Bisericii noastre străbune.

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.