Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

VIDEO. URGENT SĂ SE IA MĂSURI: La Butimanu şi preoţii au făcut jocurile familiei Dragnea, feţele bisericeşti şi-au făcut viză de flotant şi au votat

Autor:

Data: 6 iunie 2016, 23:24

  •  
  •  
  •  

În comuna dâmboviţeană Butimanu s-a instalat o dinastie.Nu o spunem noi, au spus-o alţii înaintea noastră şi o dovedesc şi alegerile din 5 iunie 2016. Dinastia Dragnea şi-a aplicat propria lege în desfăşurarea procesului electoral în comuna dâmboviţeană Butimanu. Caz unic în România, la Butimanu, mandatul de primar se predă din tată în fiu. Ziua de 5 iunie 2016, ziua alegerilor locale în comuna Butimanu a fost cea a dinastiei Dragnea care a dus o luptă pe viaţă şi moarte pentru a câştiga alegerile. S-au folosit de toate teripurile şi planurile murdare, implicând chiar şi preoţii din localitate care se pare că imediat s-au spus ordinelor venite din partea dinastiei Dragnea. Probleme în secţia de votare nu au fost pentru că preşedinţii de secţii şi-au făcut treaba ca la carte însă în curtea secţiei de votare şi în apropierea ei lucrurile au degenerat , în unele situaţii ajungându-se să se încalce flagrant legea dar nu ne miră acest lucru pentru că dinastia Dragnea este obişnuită să calce legea în picioare şi se pare că îi fac şi pe cei care sunt mesagerii Domnului să calce strâmb . Avem încredere şi cu siguranţă mai marii Arhiepiscopiei vor luat atitudine în ceea ce vom prezenta . Şi mai avem încrederea că şi instituţiile statului în cel mai scurt timp vor face dreptate în comuna Butimanu. Duminică, în ziua alegerilor , imediat după ce s-au deschis secţiile de votare, la una dintre secţii toată Dinastia Dragnea împreună cu apropiaţii şi chiar angajaţii primăriei şi aici amintim : asistentul social al primăriei care este sub control judiciar în dosarul primarului Marin Dragnea, consilierul primarului, secretarul primăriei şi foarte mulţi indivizi au cărat cu maşinile toţi cetăţenii la vot şi astfel s-a format o coadă care s-a lăsat cu îmbulzeală , ţipete şi îmbrânceli. La terminarea slujbelor din bisericile din Butimanu, unul dintre preoţi a avut curajul să le spună oamenilor să meargă la vot şi totodată sugerându-le cu cine să voteze, adică cu dinastia Dragnea. Mai mult tupeul feţelor bisericeşti a depăşit orice limită care ne-a şocat şi pe noi. Doi dintre preoţi însoţiţi de secretarul comunei au venit să voteze şi fără ruşine domnul secretar i-a băgat în faţă pe cei doi preoţi , la uşă aşteptând multe alte persoane să le vină rândul să voteze. Ca să fie treaba , treabă am aflat că cei doi preoţi şi-au făcut şi viză de flotant în comuna Butimanu deşi ei sunt navetişţi şi locuiesc la Corneşti şi Niculeşti.Nu mare ne-a fost mirare să ne ajungă la urechi de la unii cetăţeni că preoţii ar fi fost puşi să meragă pe la anumiţi oameni să jure pe Biblie că vor vota cu dinastia Dragnea. Nu vrem să credem aceste lucruri însă oamenii cu frică de Dumnezeu ne-au spus aceste lucruri . Vrem să le transmitem feţelor bisericeşti de la Butimanu că şi-au încălcat atribuţiile şi totodată se pare că au încălcat şi o circulară pe care Arhiepiscopia Târgovişte a trimis-o atât către toate parohiile din judeţ cât şi către presă prin care se spunea foarte clar că preoţii nu au voie să se implice politic în aceste alegeri. Şirul ilegalităţilor au continuat la Butimanu în ziua alegerilor şi echipa noastră a fost agresată de apropiaţii dinastiei Dragnea dar poliţia a intervenit rapid şi într-un dintre situaţii când operatorul echipei noastre a fost lovit peste cameră în moment ce filma un individ care le spunea oamenilor să voteze cu dinastia Dragnea, poliţia l-a luat pe individ la secţie şi i-a aplicat o amendă usturătoare. Şi ca să ştie toată lumea cum stau lucrurile la Butimanu, primarul penal a venit să-şi susţină fiul la funcţia de primar, aşezându-se pe un scăunel la colţul curţii secţiei de votare şi oarecum influenţândându-i pe cetăţeni să voteze cu fiul . Butimanu este comuna din judeţ cu cea mai mare prezenţă la vot dar asta pentru cetăţenii au fost terorizaţi şi unii chiar mituiţi pentru a vota cu dinastia Dragnea , este comuna cu cei mai mulţi flotanţi care au votat pe 5 iunie, este comuna cu cel mai mare prejudiciu creat de primarul Marin Dragnea , aproximativ 17 miliarde lei vechi şi este comuna unde nu există apă, canal, gaze şi aici trebuie să spunem că există cea mai mare staţie de gaze din Europa de Est, nu este nici cămin cultural, dispensar , drumuri asfaltate şi multe altele după 12 în care localitatea a fost condusă de tatăl Dragnea iar acum pentru următorii 4 ani va fi condusă de fiul Dragnea.

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.