Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

VIDEO. Matei Gheboianu, Ionuţ  Bănică şi Daniel Oprea sunt candidaţii PSD Dâmboviţa pentru funcţia de primar în localităţile Dărmăneşti, Corbii Mari şi Vlădeni

Autor:

Data: 21 martie 2016, 21:10

  •  
  •  
  •  

PSD Dâmboviţa îl susţine pe Emil Drăghici, primarul independent al comunei Vulcan Băi, la alegerile din 5 iunie 2016. Preşedintele PSD Dâmboviţa, Adrian Ţuţuianu  a mai prezentat încă  trei candidaţi la funcţia de primar în localităţile  Dărmăneşti, Corbii Mari şi Vlădeni. Nu în ultimul rând a fost făcut public şi anunţul prin care PSD Dâmboviţa susţine la alegerile locale din iunie, la primăria Vulcana Băi pe actualul primar independent, Emil Drăghici. La Dărmăneşti, candidează actualul primar, Matei Gheboianu, la Corbii Mari, Ionuţ  Bănică şi la Vlădeni- Daniel Oprea: „În urma realizării sondajelor de opinie și consultării cu organizațiile noastre locale astăzi, prezentăm încă o serie de candidați. Pentru Dărmănești va candida domnul Matei Gheboianu, primar de 5 mandate și vă asigur că îl va obține și pe cel de-al șaselea. Pentru comuna Corbii Mari va candida domnul Ionuț Bănică, comisar șef la Garda Națională de Mediu Dâmbovița, dar la momentul când candidatura va deveni oficială se vor aplica prevederile legale privind suspendarea din funcție. PSD DAMBOVITAȚin foarte mult ca Ionuț Bănică să câștige Primăria Corbii Mari, o comună extraordinar de mare ca suprafață, cu populație mare, printre cele mai importante din țară, o comună în care din păcate, de două mandate sub conducerea actualului primar, nu s-a întâmplat absolut nimic important, este localitatea care nu are nicio școală cu autorizație de funcționare și deși acum Ministerul Dezvoltării Regionale finanțează prin OG 28 reabilitarea școlilor pentru a creea aceste condiții comuna Corbii Mari nu a dorit să depună niciun proiect. Drumurile comunale sunt praf, școlile și grădinițele sunt într-o stare deplorabilă, litigiile dintre primărie și toate parohiile au făcut înconjurul județului. În comuna Vlădeni vreau să știți că am făcut o schimbare de candidat, dacă am anunțat inițial pe domnul Cristea, din motive personale care nu au nicio legătură cu procesul electoral în sine, am revenit și candidatul nostru este domnul Daniel Oprea, maistru silvic, iar domnul Cristea va fi unul dintre candidații noștri pentru lista de consilieri locali și rămâne președinte la Organzației PSD Vlădeni. Și foarte important este faptul că echipa noastră se întărește și la Vulcana Băi, domnul Emil Drăghici, primar de 6 mandate, rămâne independent, dar va avea susținerea PSD pentru funcția de primar al localității și evident domnia sa va susține echipa noastră de consilieri locali. Cred că este formula cea mai bună, care ne va permite să obținem un rezultat excelent și pentru funcția de primar și pentru funcția de consilier local. Precizez că nu am definitivat încă lista de candidați în localitățile Bezdead, Cevedia, Finta și Moțăieni, vom lua și aici decizii până săptămâna viitoare pentru că practic am intrat în linie dreaptă, mai sunt 70 zile până la ziua alegerilor”, a declarat Adrian Ţuţuianu. În cel mai scurt timp PSD Dâmboviţa va anunţa candidaţii şi pentru localitățile Bezdead, Cevedia, Finta și Moțăieni.

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.