Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

FOTO. Oraşul Răcari se îmbracă în straie de sărbătoare pe 15-16 august

Autor:

Data: 11 august 2015, 16:06

  •  
  •  
  •  

Timp de 2 zile oraşul Răcari va fi gazda distracţiei , a petrecerilor , concertelor şi veseliei. Localnicii şi invitaţii sărbătoresc toţi la un loc ,,Zilele Oraşului Răcari” .RACARI1 În cele două zile care vor urma, 15-16 august 2015, autorităţile locale încearcă prin diverse activităţi, să dea viaţă oraşului Răcari. RACARI2Programul va fi destul de încărcat şi diversificat.Prima zi, 15 august când creştinii sărbătoresc Adormirea Maicii Domnului , Sfântă Maria Mare, la Răcari manifestările vor debuta cu oficierea slujbei religioase de Sfânta Maria, la Biserica Sfântul Gheorghe din Răcari. La ora 11:00 va avea loc depunere de coronae la Monumentul Eroilor răcăreni .RACARI 3 După depunerea de coronane , la ora 12:00 va avea loc ŞedinţaSolemnă a Copnsiliului Local Răcari în cadrul căreia va avea loc premierea celei mai frumoase gospodării răcărene din 2015, felicitarea familiior care au împlinit 50 ani de căsătorie şi celor mai tinere cupluri, va fi desemnat profesorul anului, învăţătorul anului ,educatorul anului şi poliţistul anului precum şi premierea elevilor care au obţinut rezultate bune. RACARI4Primarul oraşului Răcari, Marius Caraveţeanu a făcut din acestea o tradiţie şi anual să întâlneşte cu aceste categorii de locuitori ai oraşului. Prima zi se va încheia cu un spectacol susţinut de artişti renumiţi .Spectacolul va debuta cu “Răcărenii au talent”, şi va continua până târziu, în noapte, unde nu va lipsi focul de artificii. Cea de a doua zi va fi deschisă cu activităţi sportive, de unde nu vor lipsi competiţiile de ciclism şi ciclism off-road .Şi micuţii răcăreni vor avea parte de distracţie cu Teatrul “Voinicel” din Târgovişte . Edilul Marius Caraveţeanu spunea cu ceva timp în urmă: “ Să arătăm împreună că există viaţă în oraşul nostru, că există activităţi care să ne pună în valoare, că existî întâlniri în permanenţă şi nu numai în campaniile electorale! Este o invitaţie pentru toate forţele politice să fie alături de oraşul nostru, să-şi amintească de el şi între “etapele” electorale.
Primaria şi Consiliul Local Răcari vă aşteptă pe toţi, cu mic cu mare, să sărbătoriţi împreună “Zilele oraşului Răcari!”

Programul celor două zile de sărbătoare:

Sâmbătă, 15 august 2015:

8:00 Slujba de Sfânta Maria, la Biserica Sfântul Gheorghe din Răcari

11:00 Depuneri de coroane la Monumentull eroilor răcăreni

12:00 Ședință solemnă a Consiliului Local Răcari

Festivitate de premiere la sala de festivități a Liceului Teoretic ”Ion Ghica” Răcari pentru: cea mai frumoasă gospodărie, cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie, cele mai tinere cupluri, profesorul anului, învățătorul anului, educatoarea anului, polițistul anului, cei mai buni elevi.

16:00 Răcărenii au talent- Stadionul orășenesc Răcari

17:00 Spectacol: Daiana și invitații săi, Nicoleta Vasile, Violeta Toma, Gheorghe Ciucioiu, Sandu Cristea, Cătălin Petrescu, Amelia Antoniu, Gipsy Casual, Alex Velea, Adi de la Vâlcea

Foc de artificii.

Duminică, 16 august 2015, pe stadionul orășenesc Răcari:

9:00 Spectacol dedicat copiilor

Piesa de teatru „Lumea lui Dondonel”

10:00 Activități sportive:

-concurs de ciclism

-concurs de ciclism off-road

-desene pe asfalt

-întreceri sportive- atletism, fotbal, handbal

-festivitate de premiere

15:00 Minicampionat de fotbal între echipele Primăriei orașului, Liceului Teoretic ”Ion Ghica” și Poliției din oraș.

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.