Prima ediţie a cupei “Nicolae Dumitru” la fotbal pe anul 2015 s-a disputat sub egida cupa “Mărţişor”

Data: 2 martie 2015, 10:31

Competiţia care a început la ora 14:00, a fost precedată de o altă manifestare fotbalistică şi anume, jocul amical dintre C.S Răcari şi divizionara D “Comerţul Brezoaele”, disputat pe stadionul orăşenesc din Răcari şi câştigat de băieţii noştri cu scorul de 3-2.caraveteanu fotbal
La startul competiţiei de astăzi s-au aliniat 5 echipe repartizate într-o singură grupă, jucând în sistem turneu (fiecare cu fiecare). Echipa câştigătoare urmând a fi declarată cea care a acumulat cele mai multe puncte.caraveteanu
Fluierul de start al competitiei a fost dat astăzi de primarul oraşului, Marius Caraveţeanu.
Meciurile au fost aprig disputate la limita regulamentului, cu multe faze spectaculoase şi goluri senzaţionale, acţiunile jucătorilor ridicându-se pe alocuri la un înalt nivel tehnic şi tactic.

Vă prezentăm echipele participante şi clasamentul final.

5. Juniorii 4 0 0 4 2 : 12 =0p

Trofeul a fost adjudecat astăzi de echipa cartierului Ghergani ( FC Ghergani), care a terminat competiţia pe primul loc, cu 10 puncte.