VIDEO. F.C.M. Târgovişte a învins cu scorul de 2-0 pe Conpet Ploiești

Data: 25 noiembrie 2013, 10:06

F.C.M. Târgovişte a învins vineri cu scorul de 2-0 pe ocupanta locului 7 din serie, Conpet Ploiești.. Daniel Popa a deschis scorul pentru F.C.M. Târgovişte dar şi Gabriel Dragnea şi-a trecut numele pe lista marcatorilor de la F.C.M Târgovişte,stabilind victoria clară.F.C.M.Târgovişte a reuşit pe teren propriu ,pe stadionul Academiei F.C.M. Târgovişte ,din localitatea Şotânga să obţină o victorie meritată.Încă de la început, meciul a fost unul aprig. Târgoviştenii au urcat în ofensivă şi au dominat jocul .Daniel Popa în minutul 41 a deschis scorul pentru F.C.M Târgovişte printr-un gol de excepţie care a ridicat tribuna în picioare.La pauză, băieţii lui Becheanu conduceau pe prahoveni cu scorul de 1-0 .În minutul 87 ,Dragnea a reuşit să puncteze pentru scorul final 2-0 ,care a adus şi victoria la F.C.M. Târgovişte.Atât băieţii cât şi oficialii dar şi spectatorii s-au bucurat de această victorie meritată. Şi Chindia a învins la un scor categoric pe ocupanta locului 5 din serie, Atletic Bradu, cu 5-0.Deasemenea, Urban Titu a profitat de retragerea echipei Civitas Făgăraş în acest retur şi a câştigat la ”masa verde”, cu scorul de 3-0.