Conpet Ploieşti -F.C.M. Târgovişte,1-1

Data: 22 octombrie 2012, 21:20

După ce a stat două etape,F.C.M. Târgovişte a jucat în deplasare vinerea trecută cu Conpet Ploieşti.Chiar dacă pe la colţuri se zvonea că echipa prahoveană s-a slăbit foarte mult şi asta pentru că au plecat foarte mulţi jucători la alte echipe,se pare că totul a fost invers,dovedindu-se un adversar pe cinste.Partida dintre Conpet Ploieşti şi F.C.M.Târgovişte s-a încheiat la egalitate 1-1.A fost un meci disputat.Gazdele au deschis scorul în minutul 58 prin Ştefan din centrarea lui Lică. F.C.M.Târgovişte a adus egalarea pe tabela de marcaj în minutul 75 prin Grigore.În ultime şapte minute din joc, F.C.M.Târgovişte a ratat de trei ori.În minutul 83,Dragnea a ratat cu poarta goală,la doar două minute diferenţă,Penescu şi-a trecut şi el în cont o ratare iar în minutul 89 Timofte a ratat ultima şansă de a prelua conducerea pe tabela de marcaj .Băieţii de la F.C.M Târgovişte puteau să câştige lejer partida însă s-au multumit cu un egal.