F.C.M.Târgovişte a învins pe Cisnădie, o echipă cu pretenţii de promovare ! VIDEO

Data: 1 octombrie 2012, 16:15

F.C.M.Târgovişte a reuşit pe teren propriu ,pe stadionul Academiei F.C.M. Târgovişte ,din localitatea Şotânga să obţină o victorie împotriva lui F.C. Cisnădie,echipă cu un obiectiv précis promovarea.Încă de la început meciul a fost unul aprig.În minutul 4 ,sibienii au avut o acţiune destul de periculoasă dar Zegheru a intervenit la timp .În minutul 8,centralul a acordat un penalty pentru Cisnădie care a fost executat de Panait iar pe tabela de marcaj scorul a devenit 0-1 ,în favoarea sibienilor.Târgoviştenii nu s-au descurajat şi au urcat în ofensivă.Penescu în minutul 25 a şutat puternic dar portarul Istrate a intervenit salvator.Dragnea în minutul 27 îl lasă mult în spate pe Câmpeanu şi şutează de la 30 de metri la doar o palmă de poarta sibienilor.În minutul 28 ,Dragnea reuşeşte să-I răpună atât pe Câmpeanu cât şi pe portarul Istrate şi scorul devine 1-1.În minutul 35 Grigore şutează în bară ,Gâldău îl imită în minutul 37.Bara a fost prietena portarului sibian.În minutul 42 ,Dragnea scoate din joâc doi adversari,îi face şah mat şi punctentru scorul de 2-1.După pauză meciul a devenit şi mai aprig.Ambele echipe îşi doreau să culeagă roadele unui rezultat bun..În minutul 51,Gombar a executat o lovitură liberă Zegheru a respins însă Panait a trimis mingea în poartă şi scorul devine 2-2.Gegoa punctat în minutul 62 însă a fost surprins în poziţie afară din joc şi golul a fost anulat.În minutul 89 ,la un contra atac ,Dragnea i-a pasat lui Enescu ,acesta lui Dani Popa şi mingea a ajuns în poarta lui Istrate,scorul final 3-2,care a adus şi victoria la F.C.M. Târgovişte.Atât băieţii cât şi oficialii dar şi noul antrenor de la F.C.M. Târgovişte, Gigi Manea s-au bucurat deaceastă victorie meritată.