Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

VEZI care sunt preşedinţii de CJ şi primarii de reşedinţe de judeţ! ALEGERI LOCALE 2012

Autor:

Data: 12 iunie 2012, 16:52

PREŞEDINŢI DE CONSILIU JUDEŢEAN – 2012 Primari de reşedinţă de judeţ 2012
 

Alba – PDL – Ionel Dumitrel
Arad – PDL – Ioţcu Petru Nicolae

Arges – PSD – Constantin Nicolescu

Bacău – PSD – Dragoş Benea

Bihor – PNL – Cornel Popa

Bistrita-Năsăud – PSD – Radu Moldovan

Botoşani – PNL – Florin Ţurcanu

Braila – PSD – Gheorghe Bunea Stancu

Braşov – PNL – Aristotel Căncescu

Buzău – PNL – Cristian Bigiu

Călăraşi – PNL – Răducu Filipescu

Caraş Severin – PNL – Sorin Frunzăverde

Cluj – PNL – Horea Uioreanu

Constanţa – PSD – Nicuşor Constantinescu

Covasna – UDMR – Tamas Sandor

Dâmboviţa – PSD – Adrian Ţuţuianu

Dolj – PSD – Ion Prioteasa

Galaţi – PSD – Constantin Bacalbaşa

Giurgiu – PNL – Vasile Mustăţea

Gorj – PSD – Ion Călinoiu

Hunedoara – PNL – Mircea Ioan Moloţ

Harghita – UDMR – Borboly Csaba

Ialomiţa – PSD – Silvian Ciupercă

Iaşi – PNL – Cristian Adomniţei

Ilfov – PNL – Marian Petrache

Maramureş – PC – Flore-Zamfir Ciceu

Mehedinti – PSD – Adrian Duicu

Mures – PNL – Ciprian Dobre

Neamt – UNPR – Culiţă Tărâţă

Olt – PSD – Paul Stănescu

Prahova – PSD – Mircea Cosma

Salaj – PSD – Marc Tiberiu

Satu Mare – PNL – Adrian Ştef

Sibiu – PSD – Ioan Cindrea

Suceava – PSD – Cătălin Nechifor

Teleorman – PSD – Liviu Dragnea

Timis – PSD – Titu Bojin

Tulcea – PSD – Horia Teodorescu

Vâlcea – PSD – Ion Cîlea

Vaslui – PSD – Dumitru Buzatu

Vrancea – PSD – Marian Oprişan

PNL – 13, UDMR – 2, UNPR – 1, PC – 1, PSD 22, PDL – 2

1. Alba – Mircea Hava – PDL2. Arad – Gheorghe Falcă – PDL

3. Piteşti – Tudor Pendiuc – PSD

4. Bacău – Romeo Stavarache – PNL

5. Oradea – Ilie Bolojan – PNL

6. Bistriţa – Ovidiu Creţu – PSD

7. Botoşani – Ovidiu Portariuc PSD

8. Braşov – George Scripcaru – PDL

9. Brăila – Aurel Simionescu – PSD

10. Buzău – Constantin Boşcodeală – PSD

11. Reşiţa – Mihai Stepănescu – PSD

12. Călăraşi – Ştefan Drăgulin – PNL

13. Cluj – Emil Boc – PDL

14. Constanţa – Radu Mazăre – PSD

15. Sfântu Gheorghe – Antal Arpad – UDMR

16. Târgovişte – Gabriel Boriga – PDL

17. Craiova – Olguţa Vasilescu – PSD

18. Galaţi – Marius Stan – PNL

19. Giurgiu – Nicolae Barbu – PSD

20. Târgu Jiu – Florin Cârciumaru – PSD

21. Miercurea Ciuc – Raduly Robert Kalman – UDMR

22. Deva – Petru Mărginean – PC

23. Slobozia – Alexandru Stoica – PSD

24. Iaşi – Gheorghe Nechita – PSD

25. Baia Mare – Cătălin Cherecheş – PNL

26. Drobeta Turnu Severin – Constantin Gherghe – PDL

27. Târgu Mureş – Dorin Florea – PDL

28. Piatra Neamţ – Gheorghe Ştefan – PDL

29. Slatina – Darius Vâlcov – PSD

30. Ploieşti – Iulian Bădescu – PSD

31. Satu Mare – Dorel Coica – PSD

32. Zalău – Radu Capîlnaşiu – PNL

33. Sibiu – Klaus Iohannis – FDGR

34. Suceava – Ion Lungu – PDL

35. Alexandria – Victor Drăguşin – PSD

36. Timişoara – Nicolae Robu – PNL

37. Tulcea – Constantin Hogea – PDL

38. Vaslui – Vasile Pavăl – PSD

39. Râmnicu Vâlcea – Emilian Frâncu – PNL

40. Focşani – Decebal Bacinschi – PSD

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google