F.C.M Târgovişte învinsă de Metaloglobus,cu scorul de 2-0.

Data: 23 aprilie 2012, 15:47

Vinerea trecută F.C.M Târgovişte a jucat în deplasare la Clinceni,cu Metaloglobus.Partida a fost una destul de grea pentru băieţii de la F.C.M Târgovişte,au suferit o înfrângere dureroasă,scor final 2-0.În tur F.C.M Târgovişte a învins pe Metaloglobus cu scorul de 1-0. Metaloglobus a făcut un meci de forţă şi demonstraţie cu F.C.M Târgovişte.În minutul 4 al primei reprize Militaru a deschis scorul pentru Metaloglobus,scor 1-0.La doar două minute diferenţă,în minutul 6, F.C.M Târgovişte a beneficiat de un penalty pe care l-a ratat Petculescu,irosind şansa de a stabili egalitatea pe tabela de marcaj .Jocul a devenit unul monoton pentru băieţii de la F.C.M Târgovişte care au mai ratat două ocazii  de a egala.La puauză bucureştenii conduceau cu 1-0.În repriza secundă ,la doar 10 secunde de la fluierul de reîncepere a partidei ,bucureştenii au maid at un gol ,asigurându-şi victoria meritată,2-0.Jocul celor de la F.C.M Târgovişte a fost haotic,fluierul final anunţând victoria celor de la Metaloglobus.Marţi,24 aprilie,ora 17 :00, F.C.M Târgovişte joacă acasă cu Minerul Motru ,partida va fi transmisă live text pe www.tvpartener.ro .