FCM Târgovişte – Gaz Metan 2 Mediaş. LIVE TEXT

Data: 11 aprilie 2012, 9:55

F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 21-a pe Gaz Metan 2 Mediaş. Meciul va avea loc pe stadionul Academiei din Şotânga şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, vineri 13-04-2012 ora 17:00.Înregistrarea video a acestei partide va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, sâmbătă 14-04-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE.

REPRIZA II

90’+4′-Final de meci

90’+3′-F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 2-1

90′-F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 2-1 şi patru minute de prelungire

89′-Armando Mihai vede cartonaş galben

88′-Corner pentru Mediaş ,respinge Zegheru

86′-F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 2-1

84′-Gol,a punctat Siriteanu pentru Mediaş

83′-Iese Enescu şi intră Mădăran

81′-Schimbare dublă la Mediaş ,au ieşit Crişan şi Hlinca şi au intrat Popa şi Goliţă

80′-Dragnea la primul contact cu mingea a rata ocazia de a tripla scorul

79′-Iese Petculescu şi intră Dragnea

77′-Corner pentru târgovişteni

76′- F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 2-0

73′-Corner executat de medieşeni dar respinge Beni Popescu tot în corner

70′-Din câte observ s-a făcut şi o schimbare la Mediaş,a ieşit Fleşer şi a intrat Ţili

69′-Schimbare ,iese Zidăroiu şi intră Matei

67′-F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 2-0

64′-Jocul s-a calmat,medieşenii nu reuşesc să se apropie de poarta  lui Zegheru

60′-Centrare cu exteriorul dar medieşenii resping

55′-Medieşenii nu reuşesc să se apropie de poarta lui Zegheru

53′-Cîndea vede cartonaş galben pentru un fault şi este lovitură liberă directă executată de Petculescu dar medieşenii resping balonul

50′-F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 2-0

49′-Gooool,a dublat scorul Petculescu după ce a primit o centrare de la Zidăroiu,scor 2-0

46′-A început repriza secundă

REPRIZA I

45’+1′-Final de repriză,F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 1-0

45′-Zidăroiu este faultat şi este lovitură liberă directă executată de A.Filip

44′-Corner pentru Mediaş dar Zegheru respinge balonul

43′-Leţu vede cartonaş galben pentru fault

41′-Schimbare a ieşit Lază  şi a intrat Siriteanu

38′-Târgoviştenii au avut o evoluţie foarte bine şi acest lucru se vede şi pe tabela de marcaj

36′-Crişan vede şi el caronaşil galben

34′-Tribuna protestează împotriva centralului care vede numai greşelile târgoviştenilor chiar şi cele care nu există

32′-A.Filip vede cartonaşul galben

31′- F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 1-0

29′-Iliescu vede cartonaş galben

28′-Un jucător medieşean este surprins în poziţie  afară din joc,Iliescu execută lovitură liberă indirectă

25′-Enescu surprins în poziţie afă din joc  şi medieşenii repun balonul în joc

23′-Petculescu centrează la prima bară dar Husar respinge balonul şi este lovitură liberă executată tot de Petculescu

20′-Corner executat de Petculescu dar medieşenii recuperează balonul

18′-Enescu trece pe lângă ocazia de a dubla scorul

17′-F.C.M. Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 1-0

16′-Goool,Adrian Grigore a preluat o centrare de la Ionuţ Petculescu şi l-a răpus pe portarul medieşean

14′-F.C.M.Târgovişte-Gaz Metan II Mediaş,scor 0-0

13 ‘-Henţ la Ionuţ Petculescu şi medieşenii repun balonul în joc

12′-Gurincu intervine promt la un şut puternic al lui Grigore

6′-Enescu ratează şi el o şansă de a deschide scorul

3′-A.Filip şutează puternic însă balonul loveşte bara,mare noroc pentru portarul Gurincu