Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Motociclist fără permis mort în accident pe DN 72 Târgovişte-Ploieşti,comuna Răzvad ! VIDEO

Autor:

Data: 23 martie 2012, 19:22

  •  
  •  
  •  
  •  

Motociclist fără permis mort în accident pe DN 72 Târgovişte-Ploieşti,comuna Răzvad

O clipă de neatenţie şi viteza l-au ucis pe un motociclist ,un tânăr de numai 18 ani din municipiul Târgovişte .Tragicul accident s-a petrecut pe DN 72 Târgovişte-Ploieşti ,pe raza comunei dâmboviţene Răzvad,sat Valea Voivozilor.Tânărul de 18 ani nu poseda permis de conducere pentru niciun fel de categorie dar faptul că ştia să conducă şi teribilismul l-au făcut să se urce pe un motor destul de puternic,proprietatea tatălui său.Tânărul de pe motor care se deplasa dinspre Târgovişte spre Valea Voivozilor se pare că s-a angajat depăşirea unei coloane de maşini pe linie continuă ,moment în care a intrat în coleziune cu un autoturism care se angajase  în efectuarea manevrei de viraj la stânga.Impactul a fost fatal:”Am semnalizat ,făceam stânga .Eu nu l-am văzut decât atunci când m-a lovit ” a declarat şoferul autoturismului .La faţa locului a sosit imediat ambulanţa care a acordat primul ajutor motociclistului ,au fost făcute şi  manevre de resuscitare.Medicii de pe Ambulanţă au transportat tânărul motociclist la spital unde medicii au continuat mai bine de 30 de minute manevrele de resuscitare dar fără rezultat,tânărul a decedat:”Tânărul avea multiple politraumatisme ,în urma accidentului .S-au încercat manevrele de resuscitare pe o perioadă de 40 de minute ,timp în care nu am avut rezultate favorabile,pacientul este decedat ” dr.Florescu Claudia,medic Ambulanţă. Poliţia a demarat  o anchetă în acest caz şi totodată s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă:”Din primele cercetări s-a stabilit că un tânăr de 18 ani  în timp ce se deplasa cu o motocicletă pe DN 72 ,în interiorul localităţii Răzvad,s-a angajat în depăşirea unei coloane de autovehicule ,încălcând marcajul longitudinal continu şi a intrat în coleziune cu un autoturism care se angajase într-un viraj la stânga În acest moment se efectuează cercetări  pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă . Tânărul de 18 ani nu poseda permis de conducere  ” adeclarat agent de poliţie Raluca Florescu,purtător de cuvânt IPJ Dâmboviţa.

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google

17 Responses to Motociclist fără permis mort în accident pe DN 72 Târgovişte-Ploieşti,comuna Răzvad ! VIDEO

  1. spike77

    23/03/2012 at 20:34

    inca o dovada ca viata e efemera … sper ca rugaciunile noastre sa te poarte pe un drum bun acolo sus :(:( !

  2. Bogdan99

    23/03/2012 at 21:07

    e varul lui un baiat de la mine din clasa ce-l decedat!!!

  3. silviu

    23/03/2012 at 22:08

    aoleeeeeuuu :(((( paraaa :((((

  4. ChinaWhite

    24/03/2012 at 8:57

    Si mai zic astia ca prostia nu doare…

  5. Noname

    24/03/2012 at 13:35

    Tineti-va comentariile pentru voi, cei care nu stiti despre ce este vorba si trageti conluzii doar dupa un videoclip! prostia va caracterizeaza pe voi , cei care nu stiti despre ce vorbiti , dar din lipsa de ocupatie va bagati in subiect!

  6. nume

    24/03/2012 at 20:46

    dc sa ne tinem de la comentarii esti sumva broasca?

  7. nume

    24/03/2012 at 20:47

    cumva*

  8. Tanya

    24/03/2012 at 22:03

    BA ASTIA CARE NU STICI CUM SA PETRECUT NU MAI COMENTATI SARACU ACU E PE LUMEA CEALALTA TOTUL E DISTRUS :(((

  9. bogdan

    24/03/2012 at 22:54

    Daca l-a macat in c*r asa ii trebuie….asa va trebuie tuturor pustanilor astora care nu v-au dat nici flocii la c*r si va urcati la volan, sau va dati mari smecheri. Ce a patit baiatu asta sa va fie invatatura de minte, pentru ca o masina sau o moto nu e bicicleta, sau joc pe laptop.
    Pt NONAME: taticu prostia e la voi astia, GENERATIA dupa ’93. Ce cauta pe motor, fara carnet si pe deasupra si cu viteza??? Restu nu conteaza, ca a fost el vinovat, sau cel care a facut la stanga. Esentialul e ca nu trebuia sa fie pe motor.
    Pt CHINAWHITE: prostia doare al dracu de tare, imaginile explica totul!!!

  10. utzz

    25/03/2012 at 5:16

    sa mergeti blanaaaaaaa , doar dak stiti.. si no name nu mai vbi.. viteza ucide in mortii tai…

  11. adrian

    25/03/2012 at 20:41

    Salut,eu am postat asta pe pagina mea de faceebook, alaturi de un comentariu obiectiv,doar cu o mica adresa la MIHAI PARASCHIVESCHU.
    prin ceea ce postasem eu initial am incercat sa atrag atentia CUIVA de ceea ce se poate intampla.
    Am fost injurat si facut in toate felurile de “personajele” generatie de dupa ’90.
    Eu insa propun sa il lasam in pace pe baiat,pt ca din pacate a platit pretul suprem pt actiunea lui.
    Haideti sa il lasma sa se duca mai departe,intr-un loc unde toti o sa ajungem pana la urma.
    Asa ca traiti-va viata cum puteti,cat mai departe de pericol,pt ca,oamenii buni mortii o sa fim destul de mult timp!!!

  12. Nicoleta

    25/03/2012 at 21:45

    Imi pare rau de tn si ma doare sufletu ca ierai un baiat de nota 10…dumnezeu sa te aibe langa el,la pieptul lui Nu o sa te uitam niciodata!!:(( :((

  13. name

    25/03/2012 at 21:48

    Vrei sa va dau eu toate detaliile sa vedeti cum s-a intamplat?? Sa vedeti ca prostia chiar doare?!

  14. anitza98

    26/03/2012 at 19:20

    poi zine dar intr-un cuvant asa a fost sa fie si ne pare raw 🙁 regrete eterne:(:(:(:(((

  15. veronica

    26/03/2012 at 23:10

    Dumnezeu sa-l ierte:(….Domnule Adrian daca noi suntem niste copiiiii de 17 ani,ma intreb oare u ce dq ejty…..?..????….nu te ai intrebat inainte sa vb toate prostiile astea???te gandesti ca ejty acuzat dar la PARA nu te ai gandit???nu il ai pe constiinta?sa ti fie rusine nesimtitule….eu daca eram in locul taw nu avea curaj nici sa vb,,,mai ales sa jignesc un baiat atat de bun precum para….ti as spune mai multe dar tac ptr toti prietenii lui PARA….si ptr el:( dar sa ti fie rusine si gandeste dq inainte sa deschizi gura aia……om idiot….

  16. Alexandra

    27/03/2012 at 11:08

    Dumnezeu sa il ierte!

    Am de comentat un singur aspect si este referitor la acesti jurnalisti de doi lei!!
    Ca sa va citeasca lumea articolele ati postat inregistrarea de la fata locului exact in timp ce baiatul era resuscitat…
    Voi….”JURNALISTII” chiar nu mai aveti limita? Omul ala se zbatea intre viata si moarte si voi nu aveati nimic mai interesant de facut decat sa filmati treaba asta si apoi, ca sa va “incoronati” munca ati mai si postat pe tot internetul…
    Asa considerati voi ca va faceti meseria??? Sa ca fie rusine!

  17. pitbull

    28/03/2012 at 17:45

    dumnezeu sa.l ierte ! dar nu e normal ca ala care era in trafic corespunzator sa plateasca pt un pusti care mai mult ca sigur se credeaa invincibil…..ia pune.ti cazul ca intra intr.un copil cu motocicleta si il mierlea …acest pusti neavand permis si pe deasupra circuland si cu viteza ! de regula oamenii care cauta moartea frecvent o si gasesc mai tarziu sau mai devreme !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *