Pandurii II Târgu Jiu – F.C.M. Târgovişte, 2-0

Data: 19 martie 2012, 14:51

Vineri ,16 martie a debutat returul Campionatului Ligii a III-a .F.C.M. Târgovişte a jucat în deplasare la Panduriii II Târgu Jiu .În tur cele două echipe s-au întâlnit pe stadionul Academiei F.C.M. Târgovişte ,din localitatea dâmboviţeană Şotânga unde dâmboviţenii s-au impus cu scorul de 3-2.La Târgu Jiu,F.C.M. Târgovişte a suferit o înfrângere usturătoare,gorjenii s-au impus cu scorul de 2-0.Încă din primele minute de joc gorjenii au dat emoţiii portarului dâmboviţean Radu Zegheru. Prima repriză s-a încheiat la egalitate 0-0.După pauză ,gorjenii s-au întors şi mai motivaţi pe teren.Atacurile au fost pe bandă rulantă la poarta lui Zegheru . În minutul 48, la o fază simplă de joc în care Iliescu loveşte mingea cu capul, apoi îi vine în mână şi iese în corner, arbitrul central acordă 11 m,galben şi implicit roşu pentru că fundaşul târgoviştean mai avea un galben.Din acest moment F.C.M. Târgovişte a jucat în 10 oameni .Vlăduţi execută lovitura de la 11 metri şi deschide scorul pentru Pandurii,1-0.Golea în minutul 72 punctează pentru scorul de 2-0.În minutul 82,gorjenii din nou înscrie însă golul este anulat considerând ofsaid centralul.Fluierul final a anunţat Victoria gorjenilor cu scorul de 2-0.Oficialiii de la F.C.M. Târgovişte speră ca echipa să câştige următorul meci de acasă cu Ghecon Lăpuşata.Nu trebuie uitat faptul că în tur F.C.M. Târgovişte a fost învinsă cu scorul de 3-0 în deplasare la Calafat de Ghecon Lăpuşata.