Steaua (4-4-2) Tătăruşanu – Dănănae, Chiricheş, Geraldo, Brandan – Rusescu, Prepeliţă, Bicfalvi, Tănase – Nikolic, Tatu

Rezerve: Stanca, Iliev, Latovlevici, Martinovic, Răduţ, Mihai Costea, Florin Costea

Twente (4-3-3) Mihaylov – Cornelisse, Wisgerhof, Rosales, Douglas – Brama, Fer, Janssen – Chadli, De Jong, Ola John

Rezerve: Boschker, Bengtsson, Leugers, Buysse, Roseler, Bajrami, Plet

…………………………………………………………..

1’A inceput Steaua – Twente!  Prepeliţă este căzut la centrul terenului, după un duel cu un adversar

4′ Brandan executa o lovitura periculoasa, Geraldo faulteaza in atac! Pregatiti, nepregatiti, pe sintetic, prin nameti, Stan ataca de la inceput!

Min 7 – Steliştii fac un presing foarte sus şi+i pun în dificultate pe fundaşii olandezi

Min 9 – De Jong e blocat excelent de Geraldo la marginea careului de 16 metri

Min 13 – Tătăruşanu reţine o pasă pe jos trimisă de Chadli

Min 14 – Rusescu sutează periculos de la 20 de metri, mingea trece pe lîngă poartă

Min 15 – Tatu intră cu mingea în careul olandezilor, dar este deposedat şi Mihaylov prinde

Min 16 – Dănănae primeşte primul cartonaş galben al meciului

Min 20 – Nikolici se resimte după un duel aerian cu Wisgerhof

Min 21 – Primul şut pe poartă pentru Steaua. Tatu şutează cu stîngul din interiorul careului, Mihaylov reţine

Min 26 – Tătăruşanu boxează o centrare din corner, John are ocazia să execute din nou de la colţ

Min 32 – Rosales şutează de la 20 de metri pe lîngă poartă

Min 34 – Rusescu trimite pe lîngă poartă de la marginea careului de 16 metri

Min 43 – Tatu e deposedatla 20 de metri, iar Twente recupereaza

Min 45+1 – S-a încheiat prima repriză                                                                                                                                                                         Min 46 – A început repriza secundă .Schimbare la pauză pentru Steaua. A ieşit Dănănae şi a intrat Martinovici

Min 53 – Gol Twente! 0-1. Ola John deschide scorul cu un lob care-l învinge pe Tătăruşanu

Min 59 – Ola John şutează periculos la colţul scurt, aut de poartă pentru Steaua

Min 65 – Schimbare la Steaua. Iese Prepeliţă, intră Florin Costea

Min 69 – Steliştii au posesia şi caută o breşă în apărarea olandezilor

Min 74 – Tatu driblează doi adversari şi centrează înalt în careu, dar fundaşii olandezi resping

Min 75 – Schimbare la Twente. Iese Ola John, intră Bajrami Schimbare la Steaua. Iese Nikolici, intră Mihai Costea