Primul joc test cu Rapid II, un eşec pentru FCM Târgovişte ! VIDEO

Data: 2 februarie 2012, 11:45

Primul joc test cu Rapid II, un eşec pentru FCM Târgovişte !

FCM  Târgovişte  a pierdut primul meci test din această iarnă, scor 0-1 în faţa echipei Rapid II Bucureşti .Partida s-a disputat âs-a disputant pe terenul sintetic de la Complexul Olimpic de la Izvorani . Unicul gol a fost marcat în  prima repriză ,de fapt autogolul dat de Ionuţ Constantin . Antrenorii celor două combatante, Remus Gilmencea şi Florică Draghici., au rulat câte o echipă în fiecare repriză. În prima parte pentru FCM  Târgovişte  au jucat: Zegheru – Constantin, Gîldau, Mihai, Cernea – B. Popescu, Boroş, A. Filip, Grigore – Tănase, Petculescu. Rapidiştii  au evoluat în următoarea formulă: Tudor – Cârnu, Petrişor, Stoica, Pătraşcu – A. Matei, Păun, Florea, Stoica – Martin, I. Popescu. La FCM  Târgovişte  au mai  jucat Bărboiu – Onea, Pahonţu, Mihai, Cernea – Leţu, Iliescu, Enescu, B. Matei – R. Filip, Zgâmbău iar la Rapid II Bucureşti  au mai evoluat Datcu – Cristea, Pluteanu, Paraschiv, Zainea, Burlacu, Gheorghe, Niţu . Au arbitrat: Claudiu Baboia – Sorin Ifrosa, Ionuţ  Neacşu Sâmbătă  4  februarie, este programat al doilea joc test al echipei  FCM  Târgovişte  cu F.C. Argeş. PUTEŢI URMĂRII MECIUL VIDEO LA ORA 20:30 AICI