F.C.M. Târgovişte a învins pe Vişina Nouă, 2-0 !

Data: 28 noiembrie 2011, 15:24

F.C.M. Târgovişte a învins pe Vişina Nouă

Vineri s-a încheiat turul Campionatului Ligii a III-a,2011-2012.F.C.M. Târgovişte a întâlnit pe teren propriu pe Vişina Nouă.Partida s-a încheiat cu victoria celor de la F.C.M. Târgovişte,scor 2-0.Băieţii lui Remus Gîlmencea au avut un singur ţel să-şi treacă în cont cele trei puncte.Cu toate acestea oltenii s-au apărat foarte bine în prima repriză şi au creat contratacuri periculoase la poarta lui Zegheru.După 45 de minute,scorul a fost 0-0.În repriza secundă antrenorul Remus Gîlmencea a făcut trei schimbări inspirate care au schimbat jocul.Au intrat Răzvan Filip,Zgâmbău şi Leţu.În minutul 47 Leţu a ratat ocazie mare de a deschide scorul.În minutul 48 Au ratat Iliescu şi  Răzvan Filip.Atacurile la poarta oltenilor au continuat şi în minutul 73,Penescu a aruncat de la margine,mingea a ajuns la Leţu care i-a pasat lui Armando Mihai iar acesta a deschis scorul pentru F.C.M. Târgovişte,1-0.În minutul 82 Leţu a dublat scorul pentru F.C.M. Târgovişte iar în minutul 89, a ratat ocazia a tripla scorul.Fluierul final a anunţat victoria celor de la F.C.M. Târgovişte,scor 2-0. F.C.M. Târgovişte şi-a trecut în cont trei puncte meritate iar băieţii  au  parte de o vacanţă liniştită.