F.C.M. Târgovişte învinsă de Măciuca !

Data: 21 noiembrie 2011, 15:46

În week-end F.C.M. Târgovişte a jucat în deplasare meciul cu Damila Măciuca.Partida a fost destul de grea iar F.C.M. Târgovişte a suferit o înfrângere dureroasă cu scorul de 1-0.În prima repriză atât gazdele cât şi oaspeţii au tras tare pentru a obţine o victorie.În minutul 40, F.C.M. Târgovişte a avut ocazia de a deschide scorul,Petculescu a şutat de la 305 de metri în gura porţii însă Onea a întârziat să apară şi s-a irosit o şansă mare de a deschide scorul .Finalul primei reprize a anunţat scorul de 0-0.În repriza secundă cei de la Măciuca au devenit mai agresivi şi au atacat continu poarta lui Zegheru.În minutul 85,Albinaru a deschis scorul pentru Damila Măciuca,1-0.Fluierul final a anunţat victoria celor de la Măciuca. F.C.M. Târgovişte a suferit a doua înfrângere în deplasare,prima la Cisnădie cu scorul de 3-0 şi acum la Măciuca cu scorul de 1-0.La sfârşitul acestei săptămâni,se joacă ultima etapă a turului Campionatului Ligii a III-a, F.C.M. Târgovişte joacă acasă cu Vişina Nouă.Antrenorul Remus Gîlmencea şi-a propus cu orice preţ să câştige acest meci altfel este posibil să între în frigurile retrogradării.