Damila Măciuca- FCM Târgovişte, LIVE TEXT

Data: 17 noiembrie 2011, 12:18

Partener Tv transmite, live text, meciul de fotbal dintre  Damila Măciuca şi FCM Târgovişte. Meciul se va disputa sâmbătă, la ora 14:00 pe stadionul Central din Maciuca.Înregistrarea video va fi difuzată Duminică la ora 20:30, secţiunea LIVE

Ionescu Adrian Mihail, Ion Adrian .

Informaţie de ultimă oră ,partida dintre Baia Mare-Chindia Târgovişte s-a încheiat 0-o,meci contând pentru etapa 14 ,liga a II-a

REPRIZA II

90’+3′-Final de meci

90′-Am intrat in prelungiri

89′-Damila Măciuca-F.C.M.Târgovişte,scor 1-0

85′-Este margine pentru târgovişteni dar balonul părăseşte terenul de joc

80′-Damila Măciuca-F.C.M. Târgovişte,scor 1-0

79′-GOL,Damila Măciuca a deschis scorul şi Petculescu vede şi el un cartonaş galben

77′–Penescu vede şi el un cartonaş galben pentru un faul şi a fost dictată lovitură liberă directă pentru Măciuca şibalonul a trecut la o palmă de poarta lui Zegheru

75′-Corner executat de Petculescu însă la primire nu a fost nimeni iar balonul a fost recuperat de vâlceni

71′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru,dar Mihai intervine şi îndepărtează pericolul

69′-Damila Măciuca-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0

67′-Leţu a fost schimbat cu Andrei Iliescu

64′-Lovitură liberă directă pentru Măciuca dar balonul părăseşte terenul de joc

60′-Petculescu  execută lovitură liberă directă ,şutul a fost destul de periculos

58′-Dragnea a fost înlocuit cu Pîrvu

57′-Pârvulescu vede caronaş galben pentru un fault asupra lui Cernea

55′-Corner pentru Damila Măciuca dar palonul părăseşte terenul

54′-Damila Măciuca-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0

51′-Petculescu pleacă pe atac dar este faultat cu întârziere fluieră şi centralul

48′-Observ o nouă schimbare în efectivul târgoviştenilor ,a ieşit Onea şi a intrat Răzvan Flip

47′-Vâlcenii au lansat un atac periculos însă Penescu a intervenit la timp şi a recuperat o pasă dar nu a reuşit să lanseze un contra atac

46′-A început  repriza secundă

REPRIZA I

45’+1′-Final de repriză,Damila Măciuca-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0

45′-1 minut de prelungire

44′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru care a recuperat balonul

42′-Petculescu centrează în gura porţii însă Onea întârzie să apară şi portarul vâlcean recuperează balonul

40′-Damila Măciuca-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0

36′-Radu Zegheru repune balonul în joc dar balonul este recuperat de vâlceni

34′-Cartonaşul galben îl vede Leţu pentru un fault

33′-Ocazie mare de a deschide scorul ,Iancu a ratat din faţa porţii singur cu portarul

30′-Damila Măciuca-F.C.M.Târgovişte,scor 0-0

29′-Dragnea este faultat de Pârvulescu şi este lovitură liberă directă pentru F.C.M.Târgovişte

26′-Bogdan Matei este schimbat cu Cernea

22′-Corner pentru Măciuca executată de Bucuroaia însă se repetă lovitura  şi Zegheru respinge balonul

20′-Lovitură liberă directă pentru Damila însă Zegheru respinge balonul

16′-Se joacă la mijlocul terenului,vâlcenii încearcă să se apropie de poarta lui Zegheru dar apărarea târgovişteană stă bine în teren

14′-Beni Popescu este faultat  şi se dictează lovitură liberă directă dar nimeni nu este la primire

12′-Damila Măciuca-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

10′-Cele două echipe se tatonează ,fiecare încercând  să-şi creeze ocazii

8′-Damila Măciuca a fost la un pas de a deschide scorul însă Radu Zegheru a intervenit la timp

6′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru însă Onea a intervenit salvator şi totodată este şi lovitură liberă indirectă  pentru Damila

2′-Dragnea a fost la un pas de a deschide scorul însă portarul vâlcean a prins balonul la timp