F.C.M. Târgovişte – Minerul Mătăsari, 2-1

Data: 31 octombrie 2011, 18:28

Băieţii de la F.C.M. Târgovişte au reuşit ce şi-au propus să obţină o nouă victorie împotriva celor de la Minerul Mătăsari,cu scorul de 2-1.Partida s-a disputat pe stadionul Academiei F.C.M. Târgovişte de la Şotânga ,vinerea trecută.Din startul meciului băieţii lui Remus Gîlmencea au dominat jocul .În minutul 9,Petculescu a deschis scorul ,dintr-o lovitură liberă directă.La doar câteva minute,în minutul 16, Luca a stabilit egalitatea,scor 1-1.În minutul 40,veteranul echipei F.C.M. Târgovişte,Beni Popescu a fost faultat în careu şi s-a acordat penalti.Petculescu a executat penalti şi scorul a devenit 2-1.La pauză F.C.M. Târgovişte conducea pe Minerul Mătăsari.În repriza secundă cele două echipe s-au tatonat mai mult decât să atace.Fluierul final a anunţat o nouă victorie pentru F.C.M. Târgovişte.