FCM Târgovişte a învins pe Râmnicu Vâlcea, scor 2-1 !

Data: 24 octombrie 2011, 14:14

F.C.M. Târgovişte s-a întors de Râmnicu Vâlcea cu trei puncte meritate.Vinera trecută ,în etapa 10,contând pentru Campionatul Ligii a III-a ,seria a IV-a s-a disputat pe stadionul Oltchim partida dintre F.C.M. Târgovişte şi Oltchim Râmnicu Vâlcea,care s-a încheiat cu victoria dâmboviţenilor,scor 2-1.Încă din primele minute de joc băieţii lui Remus Gîlmencea s-au apărat foarte bine dar au şi atacat poarta lui Vlădoi.Petculescu a ratat ocazie mare de a deschide scorul în minutul 37 ,rămas singur cu portarul vâlcean care a recuperat balonul.Şi Dragnea a ratat mari ocazii.Prima repriză s-a încheiat la egalitate ,scor 0-0.În repriza secundă băieţii de la F.C.M. Târgovişte au tras tare şi au reuşit.În minutul 60 Beni Popescu ,veteranul echipei a deschis scorul pentru F.C.M. Târgovişte,scor 1-0.La doar câteva minute după,în minutul 68,vâlcenii au stabilit egalitatea,1-1.Ratările celor de la F.C.M. Târgovişte au continuat însă în minutul 75,acelaşi Beni Popescu ,veteranul echipei a stabilit victoria dâmboviţenilor,scor 2-1.S-a jucat în forţă până la final însă fluierul final a anunţat victoria celor de la F.C.M. Târgovişte.Cele trei puncte muncite îi ridică cu un loc mai sus ,în clasament pe cei de la F.C.M. Târgovişte.