CS Minerul Motru-FCM Târgovişte, LIVE TEXT

Data: 6 octombrie 2011, 8:38

Partener Tv transmite, live text, meciul de fotbal dintre CS Minerul Motru şi FCM Târgovişte. Meciul se va disputa vineri, la ora 15:00 pe stadionul Minerul din Motru.Înregistrarea video va fi difuzată Sâmbătă la ora 20:30, secţiunea LIVE

REPRIZA II

90’+4′-Final de repriză

90’+3′-Minerul Motru-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

90’+2′-Leca vede cartonaşul galben pentru întârziere

90′-4 minute de prelungire

88′-Minerii ratează o altă ocazie de a deschide scorul

87′-Minerul Motru-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

85′-Schimbare la F.C.M.  a ieşit Dragnea şi a intrat Pîrvu

83′-Din nou minerii ratează ocazie mare de a deschide scorul

80′-Corner pentru Motru  dar balonul este respins de un jucător

78′-A ieşit Petculescu şi a intrat Leca

75′-Minerul Motru-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

73′-Din poarta lui Zegheru este în pericol

70′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru,minerii au trecut pe lângă şansa de a deschide scorul

67′-Galeria minerilor în frunte cu edilul municipiului Motru este foarte agresivă ,huiduie echipa vizitatoare  ori de câte ori este în atac

66′-Zegheru vede galben pentru tragere de timp

65′-Lovitură liberă directă executată de Penescu dar balonul este respins de mineri

63′-Schimbare şi la Motru ,a intrat Laurenţiu M şi a ieşit Lungu

61′-Schimbare la F.C.M.,a ieşit Dinu şi a intrat R.Filip

59′-Zegheru repune balonul în joc

57′-Bară ,şi Petculescu ratează ocazie mare de a deschide scorul

55′-Fază periculoasă la poarta lui Zegheru,dar pericolul este trecut cu bine

52′-A ieşit Leţu şi a intrat Ionuţ Constantin

50′-Minerul Motru-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

47′- Observăm o schimbare în efectivul minerilor,a intrat Poenaru dar nu ştim cine a ieşit ,vom reveni cu acest amănunt

46′-A început meciul

REPRIZA I

45′-Final de repriză

41′-Zegheru intervine salvator ,la un balon periculos

37′-Corner pentru mineri dar respinge balonul Iliescu

35′-Minerul Motru-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

31′-Un jucător de la Motru vede un cartonaş galben pentru un fault grosolan asupra lui Iliescu

27′-Suporterii minerilor sunt recalcitranţi

24′-Corner pentru F.C.M

21′-Margine pentru F.C.M.,iar balonul este preluat de Leţu care şutează puternic la poarta minerilor dar mingea trece la o palmă de poartă,ocazie mare pentru F.C.M

20′-Motru trece pe lângă o şansă mare de a deschide scorul

18′-Tărgoviştenii  au un atac periculos  la poarta minerilor însă portarul iese salvator

16′-Motru execută o lovitură liberă directă şi balonul trece la o palmă de poarta lui Zegheru

10′-Minerii pun în pericol poarta lui Zegheru dar acesta intervine salvator