F.C.M. TÂRGOVIŞTE-METALOGLOBUS BUCUREŞTI, 1-0 !

Data: 3 octombrie 2011, 12:43

Încă de la începutul meciului băieţii lui Remus Gîlmencea care a debutat pe banca tehnică la F.C.M. Târgovişte au dominat jocul.În minutul 7 ,Leţu a trecut pe lângă şansa de a deschide scorul iar Petculescu în minutul 13.

La sfârşitul săptămânii trecute ,F.C.M. Târgovişte a întâlnit pe teren propriu pe Metaloglobus Bucureşti,în partida contând pentru etapa a VII-a ,obţinând o vioctorie meritată cu scorul de 1-0.Încă de la începutul meciului băieţii lui Remus Gîlmencea care a debutat pe banca tehnică la F.C.M. Târgovişte au dominat jocul.În minutul 7 ,Leţu a trecut pe lângă şansa de a deschide scorul iar Petculescu în minutul 13.În minutul 23 atât Gîldău cât şi Iliescu au ratat o minge care putea pătrunde în poarta lui Mărunţelu.În minutul 35 Beni Popescu a rata şi el o ocazie mare iar în minutul 45 Armando Mihai a trecut pe lângă gol.În repriza secundă băieţii de la F.C.M s-au întors pe teren mult mai motivaţi şi în minutul  48 Iliescu a deschis scorul pentru F.C.M. Târgovişte,scor 1-0.Ratările celor de la F.C.M. Târgovişte au fost pe bandă rulantă însă fluierul final a anunţat victoria celor de la F.C.M. Târgovişte