VIDEO-F.C.M.TÂRGOVIŞTE VS PANDURII II TÂRGU JIU,3-2.DÂMBOVIŢENII AU DEBUTAT CU DREPTUL ÎN NOUL CAMPIONAT.

Data: 20 august 2011, 12:34

F.C.M Târgovişte a debutat cu dreptul în noua ediţie a campionatului 2011-2012 a Ligii a III-a. Elevii antrenorului Cristi Bădoiu au reuşit să învingă

F.C.M Târgovişte a debutat cu dreptul în noua ediţie a campionatului 2011-2012 a Ligii a III-a. Elevii antrenorului Cristi Bădoiu au reuşit să învingă, la limită, însă mult mai greu decât o arată rezultatul final, scor 3-2, la pauză 1-2, echipa Pandurii Târgu Jiu II care a avut în garnitura de star cinci jucători care evoluează şi pe prima scenă fotbalistică. Gorjenii au controlat cu autoritate partida în prima repriză dar în minutul 45 Csiki a reuşit să reducă din diferenţă .În repriza secundă, însă, atacantul dâmboviţean avea să se revanşeze şi a adus egalarea Ionuţ Petculescu în minutul 55 dintr-o lovitură liberă executată de la circa 25 .Alexandru Filip ,căpitanul de la F.C.M Târgovişte ,în minutul 59 a triplat avantajul trupei lui Bădoiu .F.C.M Târgovişte a gestionat excelent finalul de joc ce i-a permis să contabilizeze primele 3 puncte în actualul sezon, ba mai mult, a ratat şi ocazia unui succes mai clar pe tabelă prin Dragnea . De reţinut şi că în prima parte a meciului dâmboviţenii ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri, însă centralul bucureştean Paraschiv nu a luat nicio decizie la intervenţiile asupra lui Petculescu .

De reţinut şi că în prima parte a meciului dâmboviţenii ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri

Debutant în Liga a III-a în postura de antrenor principal, Cristi Bădoiu ne-a spus că a fost un meci greu dar care a adus mare bucurie în tabăra dâmboviţeană. Ionuţ Petculescu a dedicat eurogolul său unei persoane dragi ,căreia prin intermediul nostru i-a transmis şi un călduros “La mulţi Ani ”! ,Carmen Gheorghe. Vinerea viitoare, de la orele 18:00, F.C.M Târgovişte va juca în deplasare cu Ghecon Lăpuşata, în etapa a doua a campionatului.