F C M TÂRGOVIŞTE A PIERDUT CALIFICAREA ÎN FAŢA LUI C S BUFTEA !

Data: 10 august 2011, 16:28

Marţi, s-a desfăşurat faza a II-a a Cupei României.

Marţi, s-a  desfăşurat  faza a II-a a Cupei României. În această rundă au participat câştigătoarele primei faze a competiţiei cărora li s-au alăturat formaţiile din Liga a III-a.F.C.M. Târgovişte a întâlnit  în deplasare pe stadionul Orăşenesc din localitatea Buftea pe CS Buftea.Dâmboviţenii antrenaţi de Cristi Bădoiu nu au reuşit să se califice în faza a III-a a Cupei României.În minutul 32,Andrei Dumitrescu a executat penalty şi as punctat pentru scorul de 1-a.Centralul a dictat penalty după ce portarul Radu Zegheru a faultat  şi a primit cartonaş galben.Prima repriză s-a încheiat în favoarea ilfovenilor.În repriza secundă dâmboviţenii nu au avut faze clare de a puncta ,însă în minutul 73 ,Beni Popescu,veteranul de la F.C.M. Târgovişte a adus egalarea pe tabela de marcaj.În minutul 86,Tutunaru a punctat pentru scorul de 2-1 ,stabilind şi calificarea celor de la Buftea în faza a III-a a Cupei României.