Gaz Metan este în play-off-ul Ligii Europa

Data: 5 august 2011, 8:34

Gaz Metan Mediaş a jucat cun un om mai puţin pe teren, deoarece antrenorul Cristian Pustai efectuase toate schimbările.

Echipa Gaz Metan Mediaş s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, după ce a învins,  pe teren propriu, cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare, formaţia germană FSV Mainz, în manşa secundă a turului trei preliminar al competiţiei.

Nemţii au deschis scorul prin Risse, în minutul 31, Gaz Metan reuşind egalarea prin Bawab, în minutul 61.
Tragerea la sorţi a meciurilor din play-off-ul Ligii Europa va avea loc vineri, de la ora 14.30. Partidele din play-off-ul Ligii Europa se vor disputa la 18 august (turul) şi 25 august (returul).