JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

COMPONENŢA LIGII A III-A,SEZONUL 2011-2012

Autor:

Data: 2 august 2011, 18:10

Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal a stabilit, în şedinţa de astăzi, componenţa celor şase serii din Liga 3, toate având câte 14 echipe, cu două mai puţin decât prevede sistemul competiţional pentru acest an.În funcţie de răspunsul pe care îl vor da echipele retrogradate la sfârşitul campionatului Ligii a 3-a, ediţia 2010-2011, care şi-au manifestat intenţia de participare în competiţie, Comitetul de Urgenţă va decide mâine configuraţia finală a ligii a treia.Pe lista echipelor de la care se aşteaptă răspuns se află: Luceafărul Mihai Eminescu, ABC Stoicescu, Partizanul Merei, FCM Alexandria, Argeşul Mihăileşti, Viitorul Chirnogi, Triumf Bârca, şi CS Zlatna.Celelalte echipe care aveau drept de participare în Liga a 3-a fie s-au retras, fie nu s-au afiliat la FRF.

Seria I

1. ASC Bacău
2. Petrotub Roman
3. CSM Paşcani
4. CS Panciu
5. Oţelul II Galaţi
6. Politehnica Galaţi
7. Ceahlăul II Piatra Neamţ
8. Aerostar Bacău
9. CSM Râmnicu Sărat
10.Cetatea Târgu Neamţ
11.Rapid CFR Suceava
12.CSM Focşani
13.FCM Dorohoi
14.Sporting Suceava

Seria II

1. Unirea Slobozia
2. ACS Berceni
3. Dunărea Călăraşi
4. Rapid II Bucureşti
5. FC Voluntari
6. CS Tunari
7. CS Baloteşti
8. Phoenix Ulmu
9. Comprest GIM Bucureşti
10.CS Eforie
11.Lindab Ştefăneşti
12.Viitorul Axintele
13.Conpet Cireşu
14.Eolica Baia

Seria III

1. Chimia Brazi
2. AFC Filipeştii de Pădure
3. FCM Târgovişte
4. Electrosid Titu
5. Viitorul Domneşti
6. Conpet Ploieşti
7. Atletic Bradu
8. Inter Clinceni
9. CS Buftea
10.CSO Plopeni
11.Dunărea Turris Turnu Mgurele
12.Rapid Clejani
13.Prahova Tomşani
14.Atletic Fieni

Seria IV

1. FC Piatra Olt
2. Minerul Mătăsari
3. CFR Simeria
4. Jiul Rovinari
5. CS Vişina Nouă
6. Pandurii II Târgu Jiu
7. Girom Albota
8. Minerul Motru
9. Prometeu Craiova
10.FC Caracal
11.Oltchim Râmnicu Vâlcea
12.Ghecon Lăpuşata
13.Damila Măciuca
14.Ralbex Turcineşti

Seria V

1. ACU Arad
2. ACS Recaş
3. Autocatania Caransebeş
4. FC Hunedoara
5. FC Timişoara II
6. CS Naţional Sebiş
7. CSM Şcolar Reşiţa
8. Millenium Giarmata
9. Gloria Arad
10.CF Bihorul Beiuş
11.Gloria Reşiţa
12.Flacăra Făget
13.CS Vladimirescu
14.Unirea Valea lui Mihai

Seria VI

1. FC Seso Câmpia Turzii
2. FC Cisnădie
3. SCM Braşov
4. FC Zalău
5. Unirea Tărlungeni
6. Unirea Ungheni
7. Sănătatea Cluj
8. FCM Avântul Reghin
9. Unirea Floreşti
10.Gloria II Bistriţa
11.Unirea Dej
12.Gaz Metan II Mediaş
13.Voinţa Livezile
14.Olimpia Satu Mare

Sursa:www.liga2.ro

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google