F.C.M TÂRGOVIŞTE FACE SPECTACOL ÎN AMICALE !

Data: 1 august 2011, 14:10

F.C.M.Târgovişte a câştigat fără emoţii amicalul cu Rapid II. Sâmbătă, pe stadionul “Academiei F.C.M.Târgovişte”, echipa locala de Liga a III-a a intalnit, intr-un joc de verificare, formatia Rapid II.Jocul foarte disputat, a fost la discreţia roş-albaştrilor, care s-au impus cu scorul de 2-0.Prima repriză s-a încheiat la egalitate,scor 0-0,deşi Petculescu în minutul 45 a driblat fundaşii rapidişti ,a şutat sub transversală,balonul a lovit după bara şi a revenit în teren.Centralul a considerat că nu a fost gol.La pauză Rapid II a schimbat întreaga echipă. Primul care a deschis seria golurilor la F.C.M.Târgovişte a fost Leca, in minutul 61, a trimis balonul cu capul în poarta lui Mişa,după o centrare venită de la Csiki.În minutul 84 Beni Popescu a punctat pentru scorul de 2-0.Scorul putea fi altul ,dacă tuşierii nu l-ar fi oprit eronat pe Ionuţ Petculescu în anumite faze .Dar cu toate acestea F.C.M.Târgovişte a făcut spectacol.Mai mult dacă Rapid II a suferit o înfrângere în faţa celor de F.C.M.Târgovişte,cu scorul de 0-2 ,aceiaşi soartă a avut şi echipa mare a Rapidului,care a fost învinsă cu acelaşi scor de U Cluj.