OBSERVATOR F.R.F .
. .

REPRIZA II

90′-Final de meci

88′-F.C.M Târgovişte-Rapid II,scor 2-0

87′-Petculescu ratează ocazia de a tripla scorul

86′-F.C.M.Târgovişte-Rapid II,scor 2-0

84′-Beni Popescu,veteranul echipei F.C.M. Târgovişte aduce bucurie mare ,punctând pentru scorul de 2-0

83′-Petculescu driblează apărarea inclusiv portarul şi pasează către Dumitraşcu care ratează şansa de a dubla scorul

80′-F.C.M.Târgovişte-Rapid II,scor 1-0

77′-A ieşit Dragnea şi a intrat Todeilă

75′-Corner pentru Rapid şi se crează o fază periculoasă la poarta lui Bărboiu

70′-Petculescu surprins în poziţie afară din joc

67′-Cristi Bădoiu,trimite din nou în teren pe Ionuţ Petculescu şi Ionuţ Constantin,au ieşit Csiki  şi Cernea

64′-Schimbare la Rapid,a ieşit portarul Mişa şi a intrat Pop

62′-F.C.M.Târgovişte-Rapid II,scor 1-0

61′-Leca a trimis balonul cu capu în poarta lui Mişa,scor 1-0

60′-Beni Popescu este faultat destul de serios

58′-A ieşit Ionuţ Constantin şi a intrat Laurenţiu Onea

55′-F.C.M.Târgovişte-Rapid II,scor 0-0

52′-Un jucător de la Rapid se pare că este accident,primeşte îngrijiri medicale,jocul a fost reluat

47′-Rapidul a schimbat toată echipa ,iar la F.C.M. au ieşit Petculescu,Zegheru şi au intrat Dragnea,Bărboiu

46′-A început repriza secundă

Revenim în câteva momente cu informaţii din a doua repriză

REPRIZA I

45’+3-Final de repriză

45’+2-Petculescu execută o lovitură de la 16m insă balonul loveşte zidul rapidist

45’+1-Corner pentru F.C.M

44′-Petculescu a şutat puternic la poarta lui Mişa,balonul a lovit transversala după care a ricoşat înbara laterală dar nu a fost gol

42′-Nicoară a executat o lovitură de 30 de metri,însă Radu Zegheru a intervenit salvator

39′-Jocul s-a mutat la jumătatea terenului

33′-Schimbare la Rapid ,iese portarul Drăghia şi intră Mişa

27′-Petculescu face praf apărarea Rapidului,îi pasează lui Cernea care şutează puternic la poarta lui Drăghia

23′-Henţ,execută lovitură liberă de la 18m Pătraşu,iar balonul trece peste poarta lui Zegheru

21′-Out de poartă,balonul este repus în joc de Zegheru

18′-Penescu ratează ocazie mare de a deschide scorul

17′-Beni Popescu este surpeins în poziţie afară din joc

15′-O ţesătură frumoasă de pase între Cernea şi Petculescu,cel din urmă şutează la poartă dar Drăghia intervine salvator

11′-Păreşcu repune balonul de la margine însă Penescu îi citeşte intenţia şi recuperează balonul

8′-Petculescu este faultat  iar Penescu execută  lovitură liberă de la 18 m,însă balonul a trecut la o jumătate de metru de poarta lui Drăghia

3′-Cele două echipe se tatonează,nicio fază periculoasă la porţile celor două echipe