JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Programul festivalului BABEL 2017

Autor:

Data: 2 iunie 2017, 9:36

PROGRAM BABEL 2017

Vineri, 2 iunie

19:00Sala Mare, Pasărea de Foc, un spectacol de Irina Niculescu, bazat pe muzica lui Igor Stravinsky, Teatrul Tony Bulandra; 50 min.

21:00Parada BABEL, ruta: Parcul Chindia (Teatrul de Vară) – Calea Domnească – Bld. Mircea cel Bătrân – Bld. Carol I – Teatrul Tony Bulandra; 1h

22:00 –  Exterior Teatru, Disimulare (acrobație), Serious Clown / Sasha Krohn Productions, Australia / Germania; 1h

Foaier, Pinned BABEL, expoziție de fotografie Augustina Iohan (pe perioada festivalului)

Sâmbătă, 3 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.

17:00Platoul Prefecturii, Din ou se naște… un Titan, Serious Clown, Australia/Germania; 40 min.

19:00Sala Mare, Shakespeare.Furtuna.Joc Secund, regia: Szabó K. István,Teatrul Tony Bulandra; 1h 20min.

21:00Sala Studio, Pădurea copacului meu, regia: Aleksandar Ivanovski, North of Impact Theatre Company în coproducţie cu NT JHK Dzinot, Macedonia; 45 min.

21:00Platoul Prefecturii, Concert Bordó Sárkány, Ungaria;  1h 15 min.

Foaier, sub.real – expoziție-obiect de Horațiu Mihaiu (pe perioada festivalului)

23:00King Pub, Petrecere Maghiară

Duminică, 4 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția

12:00 – Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.

17:00Platoul Prefecturii, La Strato, Serious Clown, Australia/Germania; 1h

19:00Sala Mare, The Funamviolistas, regia: Rafael Ruiz, The Funamviolistas Company, Spania; 1h 15 min.

20:00Platoul Prefecturii, Concert Trooper, Amer1knu,  WildSide; 2h 15 min.

23:00King Pub, Petrecere Spaniolă

Luni, 5 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția

12:00Teatrul de Păpuși, Workshop John Lewandowski, S.U.A.

19:00Sala Mare, Morfina, după Mihail Bulgakov, regia: Dumitru Acriș, Teatr Kurgan, Rusia; 2h

20:00Platoul Prefecturii, Roata timpului, regia: Adam Read şi Fyodor Makarov, Serious Clown, Australia/Germania; 1h

21:00 –  Platoul Prefecturii, Concert Taraful de la Gorj, România; 1h

21:30 – Sala Studio, Zgomotul tăcerii, regia: Okbaoui Cheikh, ITI Center, Algeria; 1h

23:00King Pub, Petrecere Iraniană 

Marți, 6 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Scott Johnston, Scoția

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

17:30Platoul Prefecturii, Circus Mundi, regia: Ovidiu Mihăiță, Auăleu, Timişoara

19:00Sala Mare, Edmond, după David Mamet, regia: Andrei Dinu, Teatrul Municipal Baia Mare; 1h 50 min.

21:00Sala Studio, Vechiul porumbar, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.

21:30Platoul Prefecturii, Concert Lazuz, Israel; 1h 15 min.

23:00King Pub, Petrecere Românească

Miercuri, 7 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

17:00Liceul de muzică „Bălașa Doamna”, Workshop Cătălin Crețu, România

17:30Platoul Prefecturii, Impresario, regia: Nikolai Veprev, Teatr Nikoli, Polonia; 50 min.

19:00Sala Mare, Salta para o Saco, regia: João Mota, Comuna Teatro de Pesquisa, Portugalia; 1h 20 min.

19:00Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound

20:30 Foaier, Lansare carte Toca se povesteşte”, antologie îngrijită de Florica Ichim

21:00Sala Mare, Ultima piesă, regia: Okbaoui Cheikh, ITRAN, Algeria; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Concert Hteththemeth, România; 1h 35min.

23:00King Pub, Petrecere Portugheză 

Joi, 8 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

14:00Sala Oglinzilor, Conferință Sepehr Sharifzadeh, Iran

16:00Sala Oglinzilor, Workshop João Mota, Portugalia

19:00Sala Mare, Medeea, după Euripide, regia: Mehdi Agahi Keshe, Beyn Theater, Iran; 55 min.

19:00Platoul Prefecturii, Concert Battle of the Sound

20:00 Foaier, Lansare carte Liviu Ciulei, acasă şi-n lume”, antologie îngrijită de Florica Ichim şi Anca Mocanu

21:00Sala Studio, Cum vă place de William Shakespeare, regia: Adam Burak, CoIn Theatre Company, UK; 1h 50 min. (15 min. pauză)

21:30Platoul Prefecturii, Concert Emperors of Rome, UK

23:00King Pub, Petrecere Algeriană

Vineri, 9 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

19:00Sala Mare, 5 by 5, regia: Cristina Bernal, Dram Teatro, Spania; 1h 20 min.

20:30Sala Studio, Iluzionistul, după Matei Vișniec, regia: Letteria Giuffrè Pagano, Telluris Associati, Italia; 1h

21:30Platoul Prefecturii, Kyz Zhibek, regia: Kuandyk Kasymov,  Zhambyl Regional Kazakh Drama Theatre, Kazahstan; 45 min.

23:00King Pub, Petrecere Kazahă

Sâmbătă, 10 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00Sala Oglinzilor, Workshop Aleksandar Ivanovski, Macedonia

18:00Sala Mare, 20 de tăceri, regia: Charles Chemin, Groupe Karol Karol, Franţa; 1h 20 min.

21:00Platoul Prefecturii, Recital ITRAN, Algeria

21:15 –  Platoul Prefecturii, Concert  1000facez, Republica Moldova

21:30Platoul Prefecturii, Concert WHITE MAHALA, România

22:00Sala Mare, Salonul nr. 6, după A. P. Cehov, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Tony Bulandra; 2h 15 min. (fără pauză)

23:00King Pub, Petrecere Coreeană

Duminică, 11 iunie

11:00Foaier, Întâlnirile BABEL (actori, presă, invitați; deschise publicului)

15:00Sala Oglinzilor, Conferință Jeungwoo Son & Hyungjong Song, Coreea de Sud

18:00Muzeul de Istorie, Oedipus – Cei care vor să ştie, regia: Jinah Choi, Nolddang Theatre Company, Coreea de Sud; 1h 10 min.

20:00Sala Mare, Corul Orfanilor, regia: Jerzy Zoń, Teatr KTO, Polonia; 55 min.

23:00King Pub, Petrecere Network

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google