VIDEO. Umilinţă pentru Urban Titu. FCM Târgovişte-Urban Titu, scor 1-0

Data: 23 martie 2015, 10:54

La sfârşitul săptămânii trecute FCM Târgovişte a întâlnit pe treren propriu pe Urban Titu, echipă pe care băieţii de la Şotânga au umilit-o.FCM Târgovişte a fost cu mult superioară lui Urban Titu, care nu a jucat absolut nimic, nu a reușit să trimită nici măcar un șut pe poartă. Scorul a fost deschis în minutul 38, când Mândru a dat o pasă inteligentă către Enescu,şi acesta din urmă a marcat. La pauză, FCM Târgovişte conducea cu scorul de 1 la 0. În repriza a doua Urban Titu a avut o prestaţie la fel de slabă ca în repriza secundă. Fluierul final a anuţat victoria celor de la FCM Târgovişte. Atât oficialii cât şi jucătorii de Titu au plecat umiliţi de la Şotânga. fcm tgv 3Finanţatorul de la FCM Târgovişte, Ghiorghi Zotic a declarat că acest meci a fost unul destul de dificil şi asta datorită faptului că la mijloc sunt orgolii judeţene. Mai mult, oficialul a afirmat că îşi doreşte să termine campionatul pe un loc confortabil ca să nu trăiască emoţiile retrogradării. Mare ruşine pentru Urban Titu care se află pe locul şase în clasament. În deplasarea de la Şotânga, echipa lui Cristi Bădoiu nu a mai găsit reţeta succesului din meciul cu FC Podari şi a cedat la limită, cu scorul de 0-1.