JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
ppt.ro

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

15 ANI DE RODNICĂ SLUJIRE ARHIEREASCĂ PE TRONUL MITROPOLITAN DE LA TÂRGOVIŞTE

Autor:

Data: 26 decembrie 2014, 17:21

În acest an, la 26 decembrie, cu recunoştinţă, dorim sămulţumim Bunului Dumnezeu pentru cei 15ani de rodnică şi bogată slujire arhierească a Înaltpreasfinţitului PărinteArhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Târgovişte, pe istoricul tron arhierescal mitropoliţilor munteni. De un deceniu şi jumătate, viaţa spirituală şi culturalăa Eparhiei noastre cunoaşte o deosebită şi intensă activitatemisionar-pastorală, editorială şi ecumenică, datorată Ierarhului nostru, faptevident în numeroasele biserici noi, ridicate în acest răstimp, în restaurareaa altor numeroase sfinte lăcaşe, în hirotonirea a multor tineri preoţi, în importanteleevenimente ce au avut în vedere evocarea gloriei unor momente sau personalităţiistorice, ori în amploarea activităţii misionare şi social-filantropice.Pentru faptul că a reuşit să înnoiască din temelii viaţaduhovnicească a Eparhiei noastre, asemenea Sf. Ier. Nifon, PatriarhulConstantinopolului şi Mitropolitul Ţării Româneşti, în secolul al XVI-lea,mulţumim, cu recunoştinţă, Bunului Dumnezeu şi Îl rugăm să dăruiascăÎnaltpreasfinţiei Sale multă sănătate, pace, bucurie şi îndelungă şi rodnicăarhipăstorire! CLERUL ŞICREDINCIOŞII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google