JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Comisarul şef de poliţie Alexandru Vulpe, împuternicit adjunct al şefului Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa

Autor:

Data: 17 octombrie 2013, 9:50

Comisarul  şef de poliţie Alexandru Vulpe, în conformitate cu  Dispoziţia Inspectorului General al Poliţiei Române, domnul chestor şef de poliţie Petre Tobă, începând cu data de 15.10.2013, a fost împuternicit să îndeplinească atribuţiile funcţiei de adjunct al şefului Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa. Alexandru Vulpe a ocupat poziţia de adjunct la IPJ Olt în luna februarie a acestui an, după ce ministrul de Interne şi conducerea Poliţiei Române au procedat la schimbarea conducerii inspectoratului în urma unor controale. În Dâmboviţa a fost ani buni şeful Poliţiei Tărtăşeşti.
CURRICULUM VITAE
Nume: VULPE ALEXANDRU
Naţionalitatea: română
Data şi locul naşterii: 11.03.1974, Târgovişte, România
Starea civilă: căsătorit
EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ:
Februarie 2013 – prezent
Împuternicit adjunct şef al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Olt
Decembrie 2011 – Februarie 2013
Şef Secţia 12 Poliţie Rurală Tărtăşeşti
Mai 2010 – Decembrie 2011
Şef al Poliţiei Comunale Tărtăşeşti
Ianuarie 2010 – Mai 2010
Ofiţer specialist Birou Control Intern
2006 – Ianuarie 2010
Şef Birou Poliţiei Comunale Tărtăşeşti
2004 – 2006
Şef Birou Poliţie Comunală Crevedia
2002 – 2004
Ofiţer de cercetare penală în cadrul Poliţiei oraşului Răcari
2002 – 2002
ofiţer operativ II în cadrul Poliţiei municipiului Moreni
2001-2002
Şef de post în comuna Crevedia
1997 – 2001
Ajutor de şef de post în comuna Niculeşti
1996 – 1997
Agent de ordine în cadrul Poliţiei Municipiului Târgovişte
EDUCAŢIE ŞI FORMARE:
2009 – 2011
Diplomă de master – Universitatea „Lucian Blaga” – Sibiu, Facultatea de Ştiinţe Politice, Relaţii Internaţionale şi Studii de Securitate, pofil Criminalitatea transfrontalieră şi combaterea terorismului internaţional
2009 – 2011
Diplomă de master – Academia de Poliţie „A.I. Cuza” – Bucureşti, Departamentul Studii universitare de master, doctorat şi pregătire psihopedagogică, pofil Ştiinţe penale
2005
Diplomă de master – Institutul de Studii pentru Ordine Publică – Bucureşti, pofil Management
2002 – 2003
Diplomă de postuniversitare  – Academia de Poliţie „A.I. Cuza” – Bucureşti, Departamentul Studii universitare de master, doctorat şi pregătire psihopedagogică, pofil Dreptul muncii
1998 – 2002
Diplomă de licenţă – Academia de Poliţie „A.I. Cuza” – Facultatea de Drept
1995 – 1996
Diplomă de absolvent – Şcoala de agenţi de poliţie „Vasile Lascãr” Câmpina
1988 – 1993
Diplomă de Bacalaureat – Liceul de chimie – Ploieşti
APTITUDINI ŞI COMPETENŢE PROFESIONALE
Limbi străine cunoscute: limba engleză: citit – bine, scris – bine, conversaţie –  bine
Aptitudini şi competenţe tehnice: cunoştinţe de operare calculator.
Permis de conducere: Categoria B, C – din anul 1992.
Noi îi urăm mult succes şi putere de muncă în noua funcţie .

Caută în Arhivă

Selectați o dată
Selectați o categorie
Căutare cu Google