VIDEO. Chindia Târgovişte s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României -Timişoreana

Data: 24 septembrie 2013, 20:01

Mare bucurie pentru suporterii dâmboviţeni ai fotbalului.Chindia Târgovişte s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României -Timişoreana.După cum ştim, sorţii au decis ca echipa Chindia Târgovişte să dispute,astăzi, 24 septembrie partida din 16-imile Cupei României , pe teren propriu cu echipa de liga I, Săgeata Năvodari, învinsă cu scorul de 2-0. Chindia Târgovişte a deschis scorul în minutul 63 prin Honciu care a transformat penalti-ul scos de Dobre după un fault al lui Filip.La 10 minute după, adică în minutul 73, Cherchez a stabilit calificarea Chindiei în optimile de finală ale Cupei României -Timişoreana , înscriind din interiorul careului cu un şut la vinclu.Fluierul final a anunţat calificarea Chindiei Târgovişte în optimile de finală ale Cupei României –Timişoreana după ce a învins-o pe Săgeata Năvodari cu scorul de 2-0.Pe stadinul „ Eugen Popescu ” au fost peste 3000 de suporteri care au aplaudat la scenă deschisă prestaţia băieţilor de la Chindia Târgovişte .Chindia Târgovişte este singura echipă dâmboviţeană care a reuşit să se califice după mai mulţi ani în optimile de finală ale Cupei României -Timişoreana