VIDEO. FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE a reuşit calificarea în 16-imile Cupei României

Data: 10 septembrie 2013, 21:02

În această după-amiază au avut loc primele meciuri din faza a V-a din Cupa României, ultima înainte de 16-imi, acolo unde vor debuta şi echipele din Liga 1. FC CHINDIA TÂRGOVIŞTE a reuşit calificarea după o victorie în prelungiri în faţa celor de la SCU Craiova SA 3-1 după prelungiri (1-1 în 90 de minute).În minutul 37,Cherchez a deschis scorul pentru Chindia Târgovişte . Dragalina în minutul 78 din penaly a punctat şi a adus egalarea iar în 110 Adrian Grigorea punctat pentru 2-1 iar Pârvu în minutul 116 a calificat Chindia.