F.C. Municipal Târgovişte – Avântul Reghin 2-1

Data: 29 martie 2013, 18:22

FCM TârgovişteAu marcat: Dan (min. 15, autogol) şi Popa (28), respectiv Vilmoş (58)
Au arbitrat: Radu Dareilenco 7 (Ploieşti) -Cătălin Teodor 7, Raul Perianu (ambii din Brăila).
Observatori F.R.F.: Elena Uşetoiu (Câmpulung) şi Gheorghe Filipeanu (Bucureşti).
Elevii lui Gigi Manea au făcut o primă repriză de vis. S-au apărat cu exactitate, au pasat la mijlocul terenului şi au avut eficienţă în atac. Grigore, minutul 3, şi Enescu (7) au fost în faţa golului. Eficienţa târgoviştenilor a fost răsplătită în minutul 15. Atunci, Grigore a executat la semiînălţime un corner, Timofte a sărit peste balon, care l-a lovit pe fundaşul Dan şi a intrat în poarta lui Alexandru, 1-0. “Tunarii” târgovişteni îşi continuă ofensiva cu fundaşii laterali, Banu (pe dreapta) şi Cernea (pe stânga), urcând alternativ în ofensivă. Grigore este jucătorul de legătură între mijlocul terenului şi atac, iar Dragnea a scos sufletul din centralii Dan şi Merdariu. Dragnea (min. 20) şi Enescu (23) au fost aproape de dublarea scorului. Citeşte mai mult