Unirea Câmpina – FCM Târgovişte 0-0

Data: 17 martie 2013, 11:16

Primul meci oficial din returul Campionatului Ligii a III-a 2012 -2013 ,seria a VI- a pentru F.C.M. Târgovişte jucat în deplasare cu Unirea Câmpina a însemnat o remiză albă,scor 0-0 .La F.C.M Târgovişte primul 11 a fost compus din : Zegheru – Banu, Coman, Timofte care în minutul 69 a fost înlocuit cu M. Neagu, Cernea – Enescu, Gîldău, Grigore substituit în minutul 79 de Lungeanu, Popa înlocuit în minutul 90+ 4 de Daia – Dragnea schimbat în minutul 90 cu Mândru şi Anghel. În prima repriză ambele echipe au practicat un joc de tatonare , cu puţine faze de poartă. Prahovenii au avut în prima repriză două goluri nevalidate de arbitri şi asta datorită faptului că balonul a ajuns în poartă din poziţia de offside. După pauză, ambele echipe s-au apropiat şi mai greu de porţile adverse, însă şi celor de la F.C.M. Târgoviştel-a fost anulat un gol tot pentru o poziţie de offside.Cu âte partida se apropia de final pe teren s-a instalat o atmosferă tensionată , mai mult arbitrul a arătat 5 minute de prelungiri şi s-a ajuns la 9 minute.Fluierul final a anunţat o remiză,scor 0-0. Nu au lipsit nici cartonaşele galbene :Ruptureanu în minutul 33, Şaucă în minutul 73, Camara în minutul 90+2 – Banu în minutul 83, Zegheru în minutul 87şi Lungeanu în minutul 89.Partida a fost arbitrată la centru de Marian Barbu ajutat la tuşă de Gabriel Boncz şi Dan Ilieş .Observatori: Viorel Sandu – pentru arbitraj şi Victor Cruceană – pentru joc .