F.C. Conţeşti – Voinţa Perşinari2-0 (1-0)

Au arbitrat: Cătălin Oprea – Ştefan Marinescu, Raluca Voicu.
Observatori A.J.F.: Mihai Bunea şi Gigi iordache.
Conţeşti: Condrea -Bobe (65 – Dumbravă), C. Ştefan, Iacob, Alexandrescu -Cojocaru (cpt), Bujor, Flefle, Rădulescu – Dobre (90 – Marin),
M. Ştefan (80 – Albu). Antrenor Dan Ioniţă.
Perşinari: Lunescu -Dulamă, Fl. Constantin, Ioniţă (46 – Cârlan), Curtaşu – Anghel, Mihăilescu (cpt.), Dinu, A. Petre, Breazu – Şerban. Antrenor Aurel Godinac.
La juniori: 13-1 (min 46).
A fost un meci cuminte. Şerban (10) putea deschide scorul. Băieţii lui Marian
Alexandru au fost ceva mai activi şi au fost mai mult în po¬sesia balonului. Insistenţa lor a dat roade în minutul 35, când Cojocaru l-a învins pe Lunescu, 1-0. Apoi jocul a fost lipsit de excese şi faze de poartă până la sfârşitul primei reprize.
Imediat după pauză, Flefle (49) a luat la ţintă bara echipei din Perşinari. Băieţii lui Aurel Godinac au răspuns tăios dominării gazdelor. Uneori, acţiunile Voinţei au fost previ¬zibile, uşor de distrus. Dobre (57) a avut un moment bun şi a dublat scorul, 2-0. După acest gol, meciul a lâncezit. Au fost puţine faze spectaculoase la porţile apărate de Condrea, respectiv Lunescu. F.C. Conţeşti s-a chinuit să desfacă lacătul şi norocul echipei din Perşinari. Dar a conservat şi rezultatul şi a obţinut şi trei puncte, care o menţin pe po-dium.
Jucătorul meciului: Mircea Cojocaru