FCM Târgovişte – FC Cisnădie,SCOR 3-1

Data: 14 mai 2012, 9:55

F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 27-a pe FC Cisnădie. Meciul va avea loc pe stadionul Academiei din Şotânga şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, marţi 15-05-2012 ora 18:00.Înregistrarea video a acestei partide va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, miercuri 16-05-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE

OBSERVATOR F.R.F .
Bădescu George – Bucureşti, IULIAN ILAŞ .

REPRIZA II

90’+3′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie ,scor 3-1 şi este şi final de meci

90’+1′-Goooool,a marcat Mîndru,scor 3-1

90′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 2-1

89′–Gol,a marcat Grecu pentru Cisnădie

87′-F.C.M.Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 2-0

85′-A ieşit Siecoban şi a intrat Medeşan

82′-A ieşit Grigore şi a intrat Cernea

81′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 2-0

79′-Grigore vede cartonoş galben pentru fault

77′-Se joacă  doar la mijlocul terenului

75′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 2-0

72′-A ieşit Onuţ şi a intrat Bărculeţ

70′-Corner pentru Cisnădie

68′-Intră Şaucă şi iese Muntean,la F.C.M Târgovişte a intrat Tănase şi a ieşit Dragnea

66′-F.C.M Târgovişte-FC Cisnădie,scor 2-0

63′-Fază periculoasă la poarta lui Bărboiu însă jucătorul de la Cisnădie a şutat mult peste transversală

61′-Schimbare la Cisnădie

59′-Ploaia nu s-a oprit la Şotânga şi este şi foarte frig dar băieţii de la F.C.M Târgovişte se pare s-au acomodat cu vremea

58′-Zidăroiu şutează puternic dar portarul Ciorogariu a apărat

54′-Dragnea comite un fault în atac,sibienii repun balonul în joc dar Boroş recuperează balonul

52′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 2-0

48′-Putem spune că portarul Bărboiu nu prea a avut intervenţii

47′-Plouă în continuare la Şotânga  iar dâmboviţenii conduc pe sibieni cu scorul de 2-0

46′-A început repriza secundă  şi vedem două schimbări ,au ieşit Pahonţu şi Enescu şi au intrat Boroş şi Mîndru

REPRIZA I

45′-Final de repriză

44′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 2-0

43′-GOOOL,Leţu a dublat scorul pentru F.C.M. Târgovişte,scor 2-0

42′-Leţu ratează de la doi metri din faţa porţii

41′-Dragnea este faultat de portat,clar penalty dar centralul a văzut cu totul altceva şi Dragnea vede galben pentru simulare

38′-Enescu a ratat o şansă mare de a dubla scorul

35′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 1-0

31′-Corner executat de Beni Popescu, preia Enescu cu capul dar pierde balonul

28′-Leţu singur în faţa porţii dar balonul loveşte portarul

24′-F.C.M. Târgovişte-F.C.Cisnădie,scor 1-0

19 ‘-Şi Filip trece pe lângă o altă ocazie ,balonul trece la o palmă de bară

18′-Dragnea ratează o şansă mare de a dubla scorul

15′-Cele două echipe se tatonează la mijlocul terenului

12′-Cisnădie practică un joc lent ,şi nu reuşeşte să se apropie de poarta lui Bărboiu

9′-F.C.M. Târgovişte-F.C. Cisnădie,scor 1-0,aşa cum v-am spus plouă foarte rău la Şotânga dar în ciuda vremii capricioase suporterii au venit să-şi încurajeze echipa favorită printr susţinători se regăseşte şi primarul din comuna Şotânga ,Stroe Constantin

5′-GOOOOL,Armando Mihai a deschis scorul pentru F.C.M. Târgovişte,plouă foarte rău la Şotânga

2′-Meciul a început cu întârziere deoarece oaspeţii au ajuns în ultimul moment la stadio.Şi totodată vremea este destul de capricioasă,a început să plouă