Minerul Jilt Mătăsari – FCM Târgovişte,SCOR 0-1

Data: 10 mai 2012, 13:35

F.C.M. Târgovişte întâlneşte în etapa a 26-a pe  Minerul Jilt Mătăsari. Meciul va avea loc pe stadionul Minerul din Mătăsari şi va fi transmis în format LIVE TEXT de Partener tv, vineri 11-05-2012 ora 18:00.Înregistrarea video a acestei partide va fi difuzată în exclusivitate de Partener tv, sâmbătă 12-05-2012 ora 20:30, la secţiunea LIVE.

21 DRĂCEA 8 PENESCU
7 MINCIUNĂ 28 LEŢU

REPRIZ II

90’+4′-Final  de meci

90′-4 minute de prelungire

82′-Minerul Mătăsari-F.C.M. Târgovişte,scor  0-1

80′ -Centralul dă un cartonaş galben unei rezerve,Tănase de la târgovişteni şi totodată antrenorul Ion Constantin este trimis in tribune

75′-Târgoviştenii îi conduc pe gorjeni cu scorul de 1-0

72′-Schimbare  in distribuţia târgoviştenilor,iese Tănase şi intră Dragnea

69′-Minerul Mătăsari-F.C.M. Târgovişte,scor 0-1

68′-Zidăroiu  este înlocuit cu Bogdan Matei

64′-Gool,Beni Popescu a deschis scorul pentru  târgovişteni,scor 0-1

62′-A ieşit Grigore şi a intrat Enescu

60′-Minciună a primit cartonaş galben pentru fault

59′-Mohora ratează deschiderea scorului,şutând peste transversală

57′-Mohora intră în teren şi iese Ciocioană

56′-Minerul Mătăsari-F.C.M. Târgovişte

54′-Penescu vede cartonaşul galben pentru proteste

50′-F.C.M. Târgovişte a depus la pauză contenstaţie

48′-Vreau să vă informăm că un jucător gorjean se pare că a jucat pe fals în prima repriză ,purtând numărul 15 iar pe foaia de joc nu exista niciun jucător cu numărul 11.

46′-A început repriza secundă

REPRIZA I

45’+3′-Final de repriză

45’+1′-Minerul Mătăsari-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

45′-3 minute de prelungiri

42′-Corner pentru gorjeni,executat de Simion preia Minciună şi şutează pe lângă poartă

41′-Zidăroiu respinge un balon  de pe linia porţii ,altfel gorjenii ar fi deschis scorul 0-0

38′-Margine pentru târgovişteni

36′-Pentru proteste primeşte  cartonaş galben Ionuţ Petculescu

34′-Pe tabela de marcaj scorul rămâne neschimbat,scor 0-0

33′-Gol anulat ,Petculescu a punctat dar unul dintre tuşieri a semnalizat poziţie afară din joc

30′-Fază periculoasă la poarta gorjenilor a fost în situaţia de a marca Petculescu însă portarul a respins balonul cu piciorul

27′-Pauză de hidratare ,este foarte cald

26′-Corner pentru gorjeni dar balonul părăseşte terenul

25′-Minerul Mătăsari -F.C.M Târgovişte,scor 0-0

23′-Niţu execută un nou corner şi balonul şterge bara,mare ocazie pentru gorjeni de a deschide scorul

20′-Corner pentru gorjeni  dar Zegheru  prinde la timp balonul

18′-Este foarte cald ,iar jocul parca a levevit la un semnal

13′-Radu Zegheru degajează balonul  dar balonul este recuperat de un jucător de la  Mătăsari

11′-Gorjenii nu reuşesc să se apropie de poarta lui Zegheru

9′-Margine pentru gorjeni,balonul este repus în joc de Niţu

7′-Minerul Mătăsari-F.C.M. Târgovişte,scor 0-0

5′-Lovitură liberă directă pentru gorjeni dar balonul loveşte zidul

2′-Târgoviştenii au luat poziţii ofensive

1′- A început meciul şi vedem deja şi o ocazie mare pentru târgovişteni ratată de Leţu